Jdi na obsah Jdi na menu
 


Kdo byli dávní stavitelé velkých pyramid?

28. 12. 2009
Na zodpovězení téhle otázky se musíme přesunout do dob nejstarších, o kterých se dochovaly vůbec poprvé nějaké písemnosti. Navštívíme jižní Mezopotámii, která nám v lecčems napoví. Žil zde národ Sumeru, jejich historie se datuje od roku 3500 let př.n.l. V jejich náboženství se objevuje víra ve vícero bohů a to konkrétně ve 12 nejdůležitějších, kteří se obměňovali. Pantheon a události sumerských bohů se prolínají napříč naší historií po celém světě. Až teprve v křesťanství se píše o jednom bohu, ale i v Bibli - Genesis jsou zmínky o bozích, k těmto nepřesnostem muselo samozřejmě dojít, protože i biblické příběhy se nevyhnuly popisu sumerských událostí. V Egyptě, Řecku, Indii, Střední a Jižní Americe nebyla žádná jiná božstva než ta sumerská, která žila v pospolitosti s lidmi tehdejší doby, která odešla, ale slíbila, že se vrátí.

Mexiko, Teotihuacán

Ze tří teotihuacánských pyramid je nejmenší pyramida boha Quetzalcoatla, střídají se zde obrazce se stylizovanou tváří Tlaloka. Tato pyramida spadá do doby Toltéků a podobá se mnoha dalším mexickým pyramidám. Naproti tomu obě větší pyramidy nejsou zdobené vůbec, schodiště bylo k pyramidám přidáno až později. Mají jiné rozměry i tvar a odlišují se v první řadě tím, jak jsou ohromně staré, těmito aspekty připomínají pyramidy v Gíze. Pozoruhodné na tom je, že ačkoliv je Chefrénova pyramida v Gíze nižší než Cheopsova pyramida, jejich vrcholy jsou ve stejné nadmořské výšce, protože Chefrénova pyramida je vystavěna na místě přesně o tolik vyšším, o kolik je stavba nižší a totéž se opakuje v Teotihuacánu, kde pyramida Měsíce je vystavěna na místě o deset metrů vyšším než Sluneční pyramida, a vrcholy obou staveb jsou ve stejné výšce. Další podobnost u pyramid v Gíze a v Teotihuacánu je, že mají téměř identické základny. V Gíze měří jedna strana 247 metrů a u pyramidy v Teotihuacánu 244 metrů.

Sluneční pyramida Měsíční pyramida
Sluneční pyramida.
Měsíční pyramida.


Egypt, Gíza

Cheopsova pyramida a Chefrénova pyramida jsou právě jediné dvě největší pyramidy vystavěny pod strmým úhlem 52 stupňů. Tyto pyramidy jako jediné nebyly vybudovány Cheopsem ani žádným jiným faraónem, ale bohy starověkého Blízkého východu, kterým tyto stavby sloužily jako navigační body k jejich kosmodromu na Sinajském poloostrově. Všechny ostatní egyptské pyramidy jsou skutečně dílem faraónů, vznikly o tisíce let později a napodobovaly boží schody k nebesům. Ale žádnému z nich se nikdy nepodařilo dosáhnout úhlu 52 stupňů a kdykoliv se o to stavitelé pokusili, dílo se nakonec zhroutilo; jako příklad poslouží druhá Snofrewova pyramida v Dahšúru. Když se jim první pyramida, postavená v Médúmu pod úhlem 52 stupňů zřítila, stavitelé pak narychlo změnili uprostřed stavby úhel druhé pyramidy na bezpečných 43,5 stupně. Ve velkých pyramidách se nikdy nenašel žádný pohřbený faraón. Ačkoliv si Egypťané potrpěli na bohatou výzdobu, tak obě velké pyramidy neobsahují žádné malby ani hieroglyfy.

Pyramidy v Gíze Pyramida v Dahšúru
Pyramidy v Gíze.
Pyramida v Dahšúru.


Libanon, Baalbek

Triliton tvořený masivními kamennými kvádry je podstavcem dávného kosmodromu, přistávací plošiny Anunnaků, která se zachovala, a na níž byly teprve později vybudovány římské památky. O plošině se vyprávějí legendy, že pochází z dob před potopou. Velmi znepokojivou zůstává skutečnost, že ani v současné době neexistuje jeřáb, vozidlo či jakýkoli mechanizmus, pomocí kterého lze zvednou těleso o váze 1000 či 1200 tun. A to ani nemluvíme o jeho dopravě dolů údolím, vzhůru svahem a přesném usazení do stavby ve výšce mnoha metrů nad zemí. Nebyly nalezeny žádné stopy po cestách, rampách či jiných zemních stavbách, které by jen naznačovaly, že tudy byly obrovské bloky smýkány z lomů na místo svého určení ve stavbě.

Baalbek, triliton v masivní západní opěrné zdi. Obří kvádr v lomu Baalbek.
Baalbek, triliton v masivní západní opěrné zdi.
Obří kvádr v lomu Baalbek, dávní kameníci jej zde ponechali. Je plně opracován a vytvarován. Jeho délka dosahuje dvacet tři metrů a jeho základna měří pět a čtyři a půl metru. Opatrný odhad naznačuje, že váha kvádru by mohla dosahovat 1200 tun. Většina vědců předpokládá, že měl být vyzdvižen a umístěn do stavby vedle svých tří sester.

Peru, Cuzco

Staré město Inků se nachází v Peruánských Andách. Na jeho ruinách postavili v 16. století Španělé paláce a kostely v barokním stylu. Všechny tyto obrovské kvádry z nejtvrdšího kamene byli do Cuzca přivezeny a opracovány kameníky s lehkostí, jako když se krájí vosk. Přední část každého kamene byla uhlazena a upravena do lehce konkávního tvaru. Jak toho ale bylo dosaženo se neví, neboť na kamenech nejsou žádné drážky, zářezy či stopy po dlátech a kladivech. Tajemstvím stále zůstává, jak se tyto ohromné kusy kamene podařilo zvednout jeden na druhý a sesadit je vzhledem k podivným úhlům kamene s takovou přesností. A aby záhad nebylo málo, tyto obrovské bloky k sobě přiléhají bez použití malty. V jednom případě váží kamenný blok, měřící na výšku devět metrů, přes 300 tun. Tyto obrovské kusy skal sem musely být dopraveny z dálky, musely být na toto místo doneseny přes hory, údolí, strže a prudké řeky.

Cestovatelé i současní vědci se shodují na jednom - tyto zdi nejsou dílem Inků, ale jakýchsi jejich tajemných předchůdců, kteří museli mít k dispozici nadpřirozené síly, nedá se uvěřit, že by je někdo získal z kamenolomu, neboť Indiáni neměli železo ani ocel, pomocí nichž by je vytesali a opracovali. Také není zřejmé a zůstává záhadou, jak by je stavitelé dostali na místo, neboť Indiáni neměli povozy, voly, aby je mohli na místo přitáhnout. Tehdy ani neexistovaly žádné rovné cesty, naopak cestou je čekaly samé hory a příkré strže. Mnoho kamenů bylo na místo dopraveno ze vzdálenosti patnácti, třiceti až padesáti mil. Inkové nebyli původní stavitelé pevností - je známo, že nedokázali přenést byť i jediný z oněch megalitických kamenů. Podle kronikářových záznamů se jeden incký kamenický mistr rozhodl, že zvýší svůj věhlas tím, že kámen vyzvedne z místa, kde ho původně stavitelé zanechali. Více než 20.000 indiánů ten balvan zvedlo za pomocí tlustých lan. Postupovali jen velmi pomalu. Na jednom ze svahů se vinou nosičů, kterým se nepodařilo dobře udržet rovnováhu kamene, jejich břímě, které se ukázalo být pro ně příliš těžké, vysmeklo a odvalilo se zpátky dolů po svahu, přičemž zabilo asi čtyři tisíce indiánů. Kameny jsou sestaveny s takovou přesností, že je nemožné vsunout mezi ně nejtenčí ostří nože či nejmenší jehlu.

Kameny v Cuzcu jsou sestaveny s takovou přesností, že je nemožné vsunout mezi ně nejtenčí ostří nože či nejmenší jehlu.   Kámen ve zdi v Cuzcu má 12 stran úhlů.
Kameny jsou sestaveny s takovou přesností, že je nemožné vsunout mezi ně nejtenčí ostří nože či nejmenší jehlu.
 
Má 12 stran úhlů.

Cuzco   Cuzco


Vystává tedy otázka, kdo byli ti stavitelé? Byli to dávní astronauti AN.UNNAK.KI (v sumerštině znamená "Ti kteří přišli z Nebe na Zemi"), kteří nás pravidelně navštěvovali a učili pokroku, který se objevoval v periodách? Jak to, že tak mistrovské opracování a přemisťování kamene nezvládneme dodnes? Pak si musíme připustit, že naše historie nebude tak přímočará jak se zdá, ale zub času před námi něco závažného skrývá.


Použitá literatura:
[1] - Zecharia Sitchin, Schody k nebesům 1980
[2] - Zecharia Sitchin, Války bohů a lidí 1985
[3] - Zecharia Sitchin, Ztracené říše 1990


Zdroj: http://gnosis9.net
 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

hyundai bygg din bil tastyandinteresting.be

tastyandinteresting.be,20. 6. 2020 5:28


It's a shame you don't have a donate button! I'd without a doubt donate to this outstanding blog! I suppose for now i'll settle for bookmarking and adding your RSS feed to my Google account. I look forward to brand new updates and will share this blog with my Facebook group. Talk soon! tastyandinteresting.be/beautiful-things/snygga-bikinis-med-push-up.php hyundai bygg din bil

vagabond skor online rea tastyandinteresting.be

tastyandinteresting.be,17. 6. 2020 9:14


Someone essentially lend a hand to make severely posts I might state. This is the very first time I frequented your website page and up to now? I amazed with the research you made to make this particular post extraordinary. Fantastic activity! tastyandinteresting.be/travels/ur-och-penn-lule.php vagabond skor online rea

corne des pieds douloureuse tastyandinteresting.be

tastyandinteresting.be,16. 6. 2020 1:13


Hi all, here every person is sharing these kinds of experience, so it's nice to read this web site, and I used to pay a quick visit this web site all the time. tastyandinteresting.be/beautiful-things/moessa-eget-tryck.php corne des pieds douloureuse

treatment for broken veins on legs tastyandinteresting.be

tastyandinteresting.be,14. 6. 2020 17:43


I'd like to find out more? I'd love to find out some additional information. tastyandinteresting.be/beauty/beige-lange-rok.php treatment for broken veins on legs

bra mot hogt blodtryck aresgrb.se

aresgrb.se,13. 6. 2020 1:02


It's actually a great and useful piece of info. I am glad that you just shared this helpful information with us. Please stay us informed like this. Thanks for sharing. milva.aresgrb.se/travels/bra-mot-hoegt-blodtryck.php bra mot hogt blodtryck

Hi! Only from 18+!

Sandraencob,10. 6. 2020 17:55

Hurry up to look into loveawake.ru you will find a lot of interesting things....

blodpropp i tГҐn farligt tastyandinteresting.be

tastyandinteresting.be,10. 6. 2020 9:03


I do not even know how I ended up here, however I assumed this post was once good. I don't recognize who you are however definitely you're going to a well-known blogger when you aren't already. Cheers! tastyandinteresting.be/useful-tips/facial-spray-with-aloe-herbs-rosewater.php blodpropp i tГҐn farligt

kan man få d vitamin genom fönster tastyandinteresting.be

tastyandinteresting.be,8. 6. 2020 22:52


Oh my goodness! Amazing article dude! Thank you, However I am encountering difficulties with your RSS. I don't understand why I am unable to subscribe to it. Is there anybody having identical RSS problems? Anyone who knows the answer can you kindly respond? Thanks!! tastyandinteresting.be/relaxation/christinae-kyrka-goeteborg.php kan man få d vitamin genom fönster

vegetarisk restaurang fjällgatan tastyandinteresting.be

tastyandinteresting.be,7. 6. 2020 18:49


Hello! I know this is kind of off topic but I was wondering which blog platform are you using for this website? I'm getting sick and tired of Wordpress because I've had issues with hackers and I'm looking at alternatives for another platform. I would be fantastic if you could point me in the direction of a good platform. tastyandinteresting.be/relaxation/blocket-uthyres-utomlands.php vegetarisk restaurang fjällgatan

hårfrisör hammarby sjöstad tastyandinteresting.be

tastyandinteresting.be,5. 6. 2020 20:59


Terrific work! That is the kind of info that should be shared across the internet. Disgrace on the seek engines for not positioning this post higher! Come on over and seek advice from my web site . Thank you =) tastyandinteresting.be/for-men/ont-naer-man-svaeljer.php hårfrisör hammarby sjöstad

flavor god krydda aresgrb.se

aresgrb.se,4. 6. 2020 3:55


My relatives every time say that I am killing my time here at web, but I know I am getting familiarity every day by reading thes nice articles or reviews. paycfi.aresgrb.se/music/flavor-god-krydda.php flavor god krydda

blasor i munnen orsak aresgrb.se

aresgrb.se,3. 6. 2020 1:30


Simply want to say your article is as surprising. The clarity in your post is just spectacular and i could assume you are an expert on this subject. Well with your permission let me to grab your feed to keep updated with forthcoming post. Thanks a million and please keep up the enjoyable work. hasde.aresgrb.se/travels/blsor-i-munnen-orsak.php blasor i munnen orsak

dolja gratt har aresgrb.se

aresgrb.se,1. 6. 2020 23:29


Simply want to say your article is as astounding. The clearness to your submit is simply excellent and that i can assume you're an expert on this subject. Fine together with your permission let me to grasp your feed to stay updated with imminent post. Thanks 1,000,000 and please continue the enjoyable work. comph.aresgrb.se/music/doelja-grtt-hr.php dolja gratt har

gjuta i silicon tastyandinteresting.be

tastyandinteresting.be,31. 5. 2020 21:17


Pretty nice post. I simply stumbled upon your blog and wanted to say that I have truly loved browsing your weblog posts. After all I will be subscribing for your feed and I am hoping you write once more soon! tastyandinteresting.be/relaxation/champignon-orteil-pied.php gjuta i silicon

gåvobevis läkare utan gränser tastyandinteresting.be

tastyandinteresting.be,30. 5. 2020 15:57


Way cool! Some very valid points! I appreciate you penning this post and also the rest of the website is extremely good. tastyandinteresting.be/decorations/super-glandin-eye-lifting-formula.php gåvobevis läkare utan gränser

esprit vaska svart aresgrb.se

aresgrb.se,27. 5. 2020 21:33


Excellent blog here! Also your web site loads up very fast! What web host are you using? Can I get your affiliate link to your host? I wish my web site loaded up as fast as yours lol knowe.aresgrb.se/for-women/esprit-vaeska-svart.php esprit vaska svart

Allt om kvinnors hälsa tastyandinteresting.be

tastyandinteresting.be,27. 5. 2020 3:27


Hmm is anyone else having problems with the pictures on this blog loading? I'm trying to figure out if its a problem on my end or if it's the blog. Any suggestions would be greatly appreciated. tastyandinteresting.be/for-men/treatment-for-phlebitis-in-the-arm.php Allt om kvinnors hälsa

agg i kottbullar goodprizwomen.com

goodprizwomen.com,25. 5. 2020 6:48


As the admin of this website is working, no uncertainty very shortly it will be famous, due to its feature contents. dbecl.goodprizwomen.com/skin-care/aegg-i-koettbullar.php agg i kottbullar

lancome hypnose prisjakt goodprizwomen.com

goodprizwomen.com,24. 5. 2020 11:57


I’m not that much of a internet reader to be honest but your sites really nice, keep it up! I'll go ahead and bookmark your site to come back later. Cheers moidro.goodprizwomen.com/decorations/lancome-hypnose-prisjakt.php lancome hypnose prisjakt

sveriges tredje storsta stad goodprizwomen.com

goodprizwomen.com,23. 5. 2020 4:43


If you want to take much from this paragraph then you have to apply these techniques to your won blog. siofa.goodprizwomen.com/relaxation/sveriges-tredje-stoersta-stad.php sveriges tredje storsta stad