Jdi na obsah Jdi na menu
 


Kdo byli dávní stavitelé velkých pyramid?

28. 12. 2009
Na zodpovězení téhle otázky se musíme přesunout do dob nejstarších, o kterých se dochovaly vůbec poprvé nějaké písemnosti. Navštívíme jižní Mezopotámii, která nám v lecčems napoví. Žil zde národ Sumeru, jejich historie se datuje od roku 3500 let př.n.l. V jejich náboženství se objevuje víra ve vícero bohů a to konkrétně ve 12 nejdůležitějších, kteří se obměňovali. Pantheon a události sumerských bohů se prolínají napříč naší historií po celém světě. Až teprve v křesťanství se píše o jednom bohu, ale i v Bibli - Genesis jsou zmínky o bozích, k těmto nepřesnostem muselo samozřejmě dojít, protože i biblické příběhy se nevyhnuly popisu sumerských událostí. V Egyptě, Řecku, Indii, Střední a Jižní Americe nebyla žádná jiná božstva než ta sumerská, která žila v pospolitosti s lidmi tehdejší doby, která odešla, ale slíbila, že se vrátí.

Mexiko, Teotihuacán

Ze tří teotihuacánských pyramid je nejmenší pyramida boha Quetzalcoatla, střídají se zde obrazce se stylizovanou tváří Tlaloka. Tato pyramida spadá do doby Toltéků a podobá se mnoha dalším mexickým pyramidám. Naproti tomu obě větší pyramidy nejsou zdobené vůbec, schodiště bylo k pyramidám přidáno až později. Mají jiné rozměry i tvar a odlišují se v první řadě tím, jak jsou ohromně staré, těmito aspekty připomínají pyramidy v Gíze. Pozoruhodné na tom je, že ačkoliv je Chefrénova pyramida v Gíze nižší než Cheopsova pyramida, jejich vrcholy jsou ve stejné nadmořské výšce, protože Chefrénova pyramida je vystavěna na místě přesně o tolik vyšším, o kolik je stavba nižší a totéž se opakuje v Teotihuacánu, kde pyramida Měsíce je vystavěna na místě o deset metrů vyšším než Sluneční pyramida, a vrcholy obou staveb jsou ve stejné výšce. Další podobnost u pyramid v Gíze a v Teotihuacánu je, že mají téměř identické základny. V Gíze měří jedna strana 247 metrů a u pyramidy v Teotihuacánu 244 metrů.

Sluneční pyramida Měsíční pyramida
Sluneční pyramida.
Měsíční pyramida.


Egypt, Gíza

Cheopsova pyramida a Chefrénova pyramida jsou právě jediné dvě největší pyramidy vystavěny pod strmým úhlem 52 stupňů. Tyto pyramidy jako jediné nebyly vybudovány Cheopsem ani žádným jiným faraónem, ale bohy starověkého Blízkého východu, kterým tyto stavby sloužily jako navigační body k jejich kosmodromu na Sinajském poloostrově. Všechny ostatní egyptské pyramidy jsou skutečně dílem faraónů, vznikly o tisíce let později a napodobovaly boží schody k nebesům. Ale žádnému z nich se nikdy nepodařilo dosáhnout úhlu 52 stupňů a kdykoliv se o to stavitelé pokusili, dílo se nakonec zhroutilo; jako příklad poslouží druhá Snofrewova pyramida v Dahšúru. Když se jim první pyramida, postavená v Médúmu pod úhlem 52 stupňů zřítila, stavitelé pak narychlo změnili uprostřed stavby úhel druhé pyramidy na bezpečných 43,5 stupně. Ve velkých pyramidách se nikdy nenašel žádný pohřbený faraón. Ačkoliv si Egypťané potrpěli na bohatou výzdobu, tak obě velké pyramidy neobsahují žádné malby ani hieroglyfy.

Pyramidy v Gíze Pyramida v Dahšúru
Pyramidy v Gíze.
Pyramida v Dahšúru.


Libanon, Baalbek

Triliton tvořený masivními kamennými kvádry je podstavcem dávného kosmodromu, přistávací plošiny Anunnaků, která se zachovala, a na níž byly teprve později vybudovány římské památky. O plošině se vyprávějí legendy, že pochází z dob před potopou. Velmi znepokojivou zůstává skutečnost, že ani v současné době neexistuje jeřáb, vozidlo či jakýkoli mechanizmus, pomocí kterého lze zvednou těleso o váze 1000 či 1200 tun. A to ani nemluvíme o jeho dopravě dolů údolím, vzhůru svahem a přesném usazení do stavby ve výšce mnoha metrů nad zemí. Nebyly nalezeny žádné stopy po cestách, rampách či jiných zemních stavbách, které by jen naznačovaly, že tudy byly obrovské bloky smýkány z lomů na místo svého určení ve stavbě.

Baalbek, triliton v masivní západní opěrné zdi. Obří kvádr v lomu Baalbek.
Baalbek, triliton v masivní západní opěrné zdi.
Obří kvádr v lomu Baalbek, dávní kameníci jej zde ponechali. Je plně opracován a vytvarován. Jeho délka dosahuje dvacet tři metrů a jeho základna měří pět a čtyři a půl metru. Opatrný odhad naznačuje, že váha kvádru by mohla dosahovat 1200 tun. Většina vědců předpokládá, že měl být vyzdvižen a umístěn do stavby vedle svých tří sester.

Peru, Cuzco

Staré město Inků se nachází v Peruánských Andách. Na jeho ruinách postavili v 16. století Španělé paláce a kostely v barokním stylu. Všechny tyto obrovské kvádry z nejtvrdšího kamene byli do Cuzca přivezeny a opracovány kameníky s lehkostí, jako když se krájí vosk. Přední část každého kamene byla uhlazena a upravena do lehce konkávního tvaru. Jak toho ale bylo dosaženo se neví, neboť na kamenech nejsou žádné drážky, zářezy či stopy po dlátech a kladivech. Tajemstvím stále zůstává, jak se tyto ohromné kusy kamene podařilo zvednout jeden na druhý a sesadit je vzhledem k podivným úhlům kamene s takovou přesností. A aby záhad nebylo málo, tyto obrovské bloky k sobě přiléhají bez použití malty. V jednom případě váží kamenný blok, měřící na výšku devět metrů, přes 300 tun. Tyto obrovské kusy skal sem musely být dopraveny z dálky, musely být na toto místo doneseny přes hory, údolí, strže a prudké řeky.

Cestovatelé i současní vědci se shodují na jednom - tyto zdi nejsou dílem Inků, ale jakýchsi jejich tajemných předchůdců, kteří museli mít k dispozici nadpřirozené síly, nedá se uvěřit, že by je někdo získal z kamenolomu, neboť Indiáni neměli železo ani ocel, pomocí nichž by je vytesali a opracovali. Také není zřejmé a zůstává záhadou, jak by je stavitelé dostali na místo, neboť Indiáni neměli povozy, voly, aby je mohli na místo přitáhnout. Tehdy ani neexistovaly žádné rovné cesty, naopak cestou je čekaly samé hory a příkré strže. Mnoho kamenů bylo na místo dopraveno ze vzdálenosti patnácti, třiceti až padesáti mil. Inkové nebyli původní stavitelé pevností - je známo, že nedokázali přenést byť i jediný z oněch megalitických kamenů. Podle kronikářových záznamů se jeden incký kamenický mistr rozhodl, že zvýší svůj věhlas tím, že kámen vyzvedne z místa, kde ho původně stavitelé zanechali. Více než 20.000 indiánů ten balvan zvedlo za pomocí tlustých lan. Postupovali jen velmi pomalu. Na jednom ze svahů se vinou nosičů, kterým se nepodařilo dobře udržet rovnováhu kamene, jejich břímě, které se ukázalo být pro ně příliš těžké, vysmeklo a odvalilo se zpátky dolů po svahu, přičemž zabilo asi čtyři tisíce indiánů. Kameny jsou sestaveny s takovou přesností, že je nemožné vsunout mezi ně nejtenčí ostří nože či nejmenší jehlu.

Kameny v Cuzcu jsou sestaveny s takovou přesností, že je nemožné vsunout mezi ně nejtenčí ostří nože či nejmenší jehlu.   Kámen ve zdi v Cuzcu má 12 stran úhlů.
Kameny jsou sestaveny s takovou přesností, že je nemožné vsunout mezi ně nejtenčí ostří nože či nejmenší jehlu.
 
Má 12 stran úhlů.

Cuzco   Cuzco


Vystává tedy otázka, kdo byli ti stavitelé? Byli to dávní astronauti AN.UNNAK.KI (v sumerštině znamená "Ti kteří přišli z Nebe na Zemi"), kteří nás pravidelně navštěvovali a učili pokroku, který se objevoval v periodách? Jak to, že tak mistrovské opracování a přemisťování kamene nezvládneme dodnes? Pak si musíme připustit, že naše historie nebude tak přímočará jak se zdá, ale zub času před námi něco závažného skrývá.


Použitá literatura:
[1] - Zecharia Sitchin, Schody k nebesům 1980
[2] - Zecharia Sitchin, Války bohů a lidí 1985
[3] - Zecharia Sitchin, Ztracené říše 1990


Zdroj: http://gnosis9.net
 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

vad ar zinzino aresgrb.se

aresgrb.se,21. 4. 2020 12:51


I do agree with all of the concepts you've offered in your post. They're really convincing and can definitely work. Nonetheless, the posts are too brief for beginners. May just you please extend them a bit from subsequent time? Thank you for the post. rande.aresgrb.se/advice-girlfriends/vad-aer-zinzino.php vad ar zinzino

basta asiatiska stockholm newsandfashionse.be

newsandfashionse.be,20. 4. 2020 13:36


It's an remarkable paragraph for all the online people; they will obtain benefit from it I am sure. newsandfashionse.be/music/baesta-asiatiska-stockholm.php basta asiatiska stockholm

loreal mascara bast i test newsandfashionse.be

newsandfashionse.be,19. 4. 2020 19:40


That is a great tip especially to those new to the blogosphere. Brief but very accurate information… Many thanks for sharing this one. A must read post! newsandfashionse.be/relaxation/loreal-mascara-baest-i-test.php loreal mascara bast i test

hur tar man hand om sitt har newsandfashionse.be

newsandfashionse.be,19. 4. 2020 0:17


I like the helpful information you provide in your articles. I'll bookmark your weblog and take a look at again right here frequently. I'm fairly sure I'll learn plenty of new stuff proper here! Best of luck for the following! newsandfashionse.be/travels/hur-tar-man-hand-om-sitt-hr.php hur tar man hand om sitt har

hur mycket proteinpulver newsandfashionse.be

newsandfashionse.be,17. 4. 2020 21:32


Appreciate the recommendation. Will try it out. newsandfashionse.be/music/hur-mycket-proteinpulver.php hur mycket proteinpulver

billig baddmadrass 90x200 newsandfashionse.be

newsandfashionse.be,16. 4. 2020 19:35


Wow, fantastic blog structure! How long have you ever been running a blog for? you made running a blog look easy. The whole glance of your website is magnificent, as smartly as the content!
newsandfashionse.be/beauty/billig-baeddmadrass-90x200.php billig baddmadrass 90x200

vilket ekolod ska man valja newsandfashionse.be

newsandfashionse.be,14. 4. 2020 8:53


Hi! This post could not be written any better! Reading this post reminds me of my good old room mate! He always kept talking about this. I will forward this post to him. Fairly certain he will have a good read. Many thanks for sharing! newsandfashionse.be/music/vilket-ekolod-ska-man-vaelja.php vilket ekolod ska man valja

eviter chute de cheveux ecuniphi.se

ecuniphi.se,13. 4. 2020 11:12


This post will assist the internet visitors for building up new webpage or even a weblog from start to end. ecuniphi.se/skin-care/eviter-chute-de-cheveux.php eviter chute de cheveux

homeopathy for spider veins ecuniphi.se

ecuniphi.se,9. 4. 2020 11:40


Very rapidly this web page will be famous amid all blogging and site-building users, due to it's fastidious articles ecuniphi.se/decorations/homeopathy-for-spider-veins.php homeopathy for spider veins

Как создать карту сайта

alexSam,8. 4. 2020 4:46

Как быстро создать xml карту сайта: https://webmaster404.ru/viewtopic.php?f=2&t=2

klada i underlivet gravid inte svamp ecuniphi.se

ecuniphi.se,7. 4. 2020 18:56


I am now not certain where you're getting your info, however great topic. I needs to spend some time learning much more or figuring out more. Thank you for magnificent info I was looking for this info for my mission. ecuniphi.se/trends/klda-i-underlivet-gravid-inte-svamp.php klada i underlivet gravid inte svamp

3d schilderijen ecuniphi.se

ecuniphi.se,6. 4. 2020 23:02


For hottest news you have to go to see web and on internet I found this website as a best site for most recent updates. ecuniphi.se/useful-tips/3d-schilderijen.php 3d schilderijen

telia bredband kundtjanst nummer ecuniphi.se

ecuniphi.se,6. 4. 2020 15:37


Hi mates, how is all, and what you would like to say about this piece of writing, in my view its truly remarkable for me. ecuniphi.se/skin-care/telia-bredband-kundtjaenst-nummer.php telia bredband kundtjanst nummer

bikini aanbieding ecuniphi.se

ecuniphi.se,5. 4. 2020 18:32


Great blog you have here.. It's hard to find high quality writing like yours nowadays. I really appreciate individuals like you! Take care!! ecuniphi.se/decorations/bikini-aanbieding.php bikini aanbieding

grove zilveren ring

grove zilveren ring,5. 4. 2020 1:21


I absolutely love your blog.. Great colors & theme. Did you make this web site yourself? Please reply back as I'm hoping to create my own personal website and want to know where you got this from or what the theme is named. Appreciate it! plasb.interestinghere.be/music/grove-zilveren-ring.php grove zilveren ring

bli av med sockerberoende hur lang tid

bli av med sockerberoende hur lang tid,2. 4. 2020 23:04


Now I am ready to do my breakfast, once having my breakfast coming over again to read other news. carla.interestinghere.be/sport/bli-av-med-sockerberoende-hur-lng-tid.php bli av med sockerberoende hur lang tid

lipp goteborg lunch

lipp goteborg lunch,31. 3. 2020 9:33


It's an amazing article for all the web users; they will take advantage from it I am sure. lipp goteborg lunch ifti.interestinghere.be/trends/lipp-goeteborg-lunch.php lipp goteborg lunch

damklocka svart urtavla

damklocka svart urtavla,31. 3. 2020 3:21


Wow, awesome blog format! How lengthy have you ever been blogging for? you make running a blog look easy. The total glance of your web site is wonderful, let alone the content!
damklocka svart urtavla kaala.interestinghere.be/useful-tips/damklocka-svart-urtavla.php damklocka svart urtavla

herrkalsong med gylf

herrkalsong med gylf,19. 3. 2020 11:53


It's appropriate time to make some plans for the future and it's time to be happy. I've read this post and if I could I want to suggest you few interesting things or suggestions. Perhaps you can write next articles referring to this article. I want to read more things about it! herrkalsong med gylf plasb.interestinghere.be/delicious-dishes/herrkalsong-med-gylf.php herrkalsong med gylf

Forex scalping strategies

ForexLort,18. 3. 2020 7:01

Bitcoin-Altcoin Brokers Opinions and Comments. currency-trading-brokers.com