Jdi na obsah Jdi na menu
 


Kdo byli dávní stavitelé velkých pyramid?

28. 12. 2009
Na zodpovězení téhle otázky se musíme přesunout do dob nejstarších, o kterých se dochovaly vůbec poprvé nějaké písemnosti. Navštívíme jižní Mezopotámii, která nám v lecčems napoví. Žil zde národ Sumeru, jejich historie se datuje od roku 3500 let př.n.l. V jejich náboženství se objevuje víra ve vícero bohů a to konkrétně ve 12 nejdůležitějších, kteří se obměňovali. Pantheon a události sumerských bohů se prolínají napříč naší historií po celém světě. Až teprve v křesťanství se píše o jednom bohu, ale i v Bibli - Genesis jsou zmínky o bozích, k těmto nepřesnostem muselo samozřejmě dojít, protože i biblické příběhy se nevyhnuly popisu sumerských událostí. V Egyptě, Řecku, Indii, Střední a Jižní Americe nebyla žádná jiná božstva než ta sumerská, která žila v pospolitosti s lidmi tehdejší doby, která odešla, ale slíbila, že se vrátí.

Mexiko, Teotihuacán

Ze tří teotihuacánských pyramid je nejmenší pyramida boha Quetzalcoatla, střídají se zde obrazce se stylizovanou tváří Tlaloka. Tato pyramida spadá do doby Toltéků a podobá se mnoha dalším mexickým pyramidám. Naproti tomu obě větší pyramidy nejsou zdobené vůbec, schodiště bylo k pyramidám přidáno až později. Mají jiné rozměry i tvar a odlišují se v první řadě tím, jak jsou ohromně staré, těmito aspekty připomínají pyramidy v Gíze. Pozoruhodné na tom je, že ačkoliv je Chefrénova pyramida v Gíze nižší než Cheopsova pyramida, jejich vrcholy jsou ve stejné nadmořské výšce, protože Chefrénova pyramida je vystavěna na místě přesně o tolik vyšším, o kolik je stavba nižší a totéž se opakuje v Teotihuacánu, kde pyramida Měsíce je vystavěna na místě o deset metrů vyšším než Sluneční pyramida, a vrcholy obou staveb jsou ve stejné výšce. Další podobnost u pyramid v Gíze a v Teotihuacánu je, že mají téměř identické základny. V Gíze měří jedna strana 247 metrů a u pyramidy v Teotihuacánu 244 metrů.

Sluneční pyramida Měsíční pyramida
Sluneční pyramida.
Měsíční pyramida.


Egypt, Gíza

Cheopsova pyramida a Chefrénova pyramida jsou právě jediné dvě největší pyramidy vystavěny pod strmým úhlem 52 stupňů. Tyto pyramidy jako jediné nebyly vybudovány Cheopsem ani žádným jiným faraónem, ale bohy starověkého Blízkého východu, kterým tyto stavby sloužily jako navigační body k jejich kosmodromu na Sinajském poloostrově. Všechny ostatní egyptské pyramidy jsou skutečně dílem faraónů, vznikly o tisíce let později a napodobovaly boží schody k nebesům. Ale žádnému z nich se nikdy nepodařilo dosáhnout úhlu 52 stupňů a kdykoliv se o to stavitelé pokusili, dílo se nakonec zhroutilo; jako příklad poslouží druhá Snofrewova pyramida v Dahšúru. Když se jim první pyramida, postavená v Médúmu pod úhlem 52 stupňů zřítila, stavitelé pak narychlo změnili uprostřed stavby úhel druhé pyramidy na bezpečných 43,5 stupně. Ve velkých pyramidách se nikdy nenašel žádný pohřbený faraón. Ačkoliv si Egypťané potrpěli na bohatou výzdobu, tak obě velké pyramidy neobsahují žádné malby ani hieroglyfy.

Pyramidy v Gíze Pyramida v Dahšúru
Pyramidy v Gíze.
Pyramida v Dahšúru.


Libanon, Baalbek

Triliton tvořený masivními kamennými kvádry je podstavcem dávného kosmodromu, přistávací plošiny Anunnaků, která se zachovala, a na níž byly teprve později vybudovány římské památky. O plošině se vyprávějí legendy, že pochází z dob před potopou. Velmi znepokojivou zůstává skutečnost, že ani v současné době neexistuje jeřáb, vozidlo či jakýkoli mechanizmus, pomocí kterého lze zvednou těleso o váze 1000 či 1200 tun. A to ani nemluvíme o jeho dopravě dolů údolím, vzhůru svahem a přesném usazení do stavby ve výšce mnoha metrů nad zemí. Nebyly nalezeny žádné stopy po cestách, rampách či jiných zemních stavbách, které by jen naznačovaly, že tudy byly obrovské bloky smýkány z lomů na místo svého určení ve stavbě.

Baalbek, triliton v masivní západní opěrné zdi. Obří kvádr v lomu Baalbek.
Baalbek, triliton v masivní západní opěrné zdi.
Obří kvádr v lomu Baalbek, dávní kameníci jej zde ponechali. Je plně opracován a vytvarován. Jeho délka dosahuje dvacet tři metrů a jeho základna měří pět a čtyři a půl metru. Opatrný odhad naznačuje, že váha kvádru by mohla dosahovat 1200 tun. Většina vědců předpokládá, že měl být vyzdvižen a umístěn do stavby vedle svých tří sester.

Peru, Cuzco

Staré město Inků se nachází v Peruánských Andách. Na jeho ruinách postavili v 16. století Španělé paláce a kostely v barokním stylu. Všechny tyto obrovské kvádry z nejtvrdšího kamene byli do Cuzca přivezeny a opracovány kameníky s lehkostí, jako když se krájí vosk. Přední část každého kamene byla uhlazena a upravena do lehce konkávního tvaru. Jak toho ale bylo dosaženo se neví, neboť na kamenech nejsou žádné drážky, zářezy či stopy po dlátech a kladivech. Tajemstvím stále zůstává, jak se tyto ohromné kusy kamene podařilo zvednout jeden na druhý a sesadit je vzhledem k podivným úhlům kamene s takovou přesností. A aby záhad nebylo málo, tyto obrovské bloky k sobě přiléhají bez použití malty. V jednom případě váží kamenný blok, měřící na výšku devět metrů, přes 300 tun. Tyto obrovské kusy skal sem musely být dopraveny z dálky, musely být na toto místo doneseny přes hory, údolí, strže a prudké řeky.

Cestovatelé i současní vědci se shodují na jednom - tyto zdi nejsou dílem Inků, ale jakýchsi jejich tajemných předchůdců, kteří museli mít k dispozici nadpřirozené síly, nedá se uvěřit, že by je někdo získal z kamenolomu, neboť Indiáni neměli železo ani ocel, pomocí nichž by je vytesali a opracovali. Také není zřejmé a zůstává záhadou, jak by je stavitelé dostali na místo, neboť Indiáni neměli povozy, voly, aby je mohli na místo přitáhnout. Tehdy ani neexistovaly žádné rovné cesty, naopak cestou je čekaly samé hory a příkré strže. Mnoho kamenů bylo na místo dopraveno ze vzdálenosti patnácti, třiceti až padesáti mil. Inkové nebyli původní stavitelé pevností - je známo, že nedokázali přenést byť i jediný z oněch megalitických kamenů. Podle kronikářových záznamů se jeden incký kamenický mistr rozhodl, že zvýší svůj věhlas tím, že kámen vyzvedne z místa, kde ho původně stavitelé zanechali. Více než 20.000 indiánů ten balvan zvedlo za pomocí tlustých lan. Postupovali jen velmi pomalu. Na jednom ze svahů se vinou nosičů, kterým se nepodařilo dobře udržet rovnováhu kamene, jejich břímě, které se ukázalo být pro ně příliš těžké, vysmeklo a odvalilo se zpátky dolů po svahu, přičemž zabilo asi čtyři tisíce indiánů. Kameny jsou sestaveny s takovou přesností, že je nemožné vsunout mezi ně nejtenčí ostří nože či nejmenší jehlu.

Kameny v Cuzcu jsou sestaveny s takovou přesností, že je nemožné vsunout mezi ně nejtenčí ostří nože či nejmenší jehlu.   Kámen ve zdi v Cuzcu má 12 stran úhlů.
Kameny jsou sestaveny s takovou přesností, že je nemožné vsunout mezi ně nejtenčí ostří nože či nejmenší jehlu.
 
Má 12 stran úhlů.

Cuzco   Cuzco


Vystává tedy otázka, kdo byli ti stavitelé? Byli to dávní astronauti AN.UNNAK.KI (v sumerštině znamená "Ti kteří přišli z Nebe na Zemi"), kteří nás pravidelně navštěvovali a učili pokroku, který se objevoval v periodách? Jak to, že tak mistrovské opracování a přemisťování kamene nezvládneme dodnes? Pak si musíme připustit, že naše historie nebude tak přímočará jak se zdá, ale zub času před námi něco závažného skrývá.


Použitá literatura:
[1] - Zecharia Sitchin, Schody k nebesům 1980
[2] - Zecharia Sitchin, Války bohů a lidí 1985
[3] - Zecharia Sitchin, Ztracené říše 1990


Zdroj: http://gnosis9.net
 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Craigslist Waukesha

Phillipthoky,2. 7. 2019 11:42

Perhaps the dog owner wants to view how big, noisy or destructive your pet is before allowing a tenant in. Using Craigslist to promote items is really a quick, simple, and free solution to get reduce your unwanted items and produce some money. Check your browser's location bar to guarantee that you might be at " prior to deciding to sign in along with your current email and. How to Get Discounts on Airline Tickets; How to Use a Discount Airline Broker; Print this informative article;. Once you could have the details with the bag it truly is time to consider pictures.

Как воспользоваться почтой с мобильного?

MichaelViets,21. 6. 2019 12:51

subj..

Heart-opening

LeslieAllef,21. 6. 2019 6:46

Commitment + . * @ . > . > > & < . * & , + , > @ + . : . % . & & https://bestbabysupport.com/best-baby-swing-for-reflux/ baby swing motion sickness > @ . $ baby bunting cradle and swing # < . ^ @ ? * ^ ! . @ . ! > \ . . ? + . . " !

redirect backlink từ images google

Georgesmake,12. 6. 2019 11:02

redirect backlink từ images google

So I tried going on Hulu to watch movies and TV shows but its telling me to download

Abramguave,2. 6. 2019 0:06

https://aladdin-fullmovie.net/
https://annabellecomeshomefullmovie.com/
https://darkphoenixfullmovie.net/
https://thesecretlifeofpets2-fullmovie.de/

How to get a body like Gaz from Geordie Shore?

RobertWak,29. 5. 2019 2:41

https://aladdinfullmovie.net
https://johnwickchapter-3.com
https://avengersendgamefullmovie.com
https://avengersendgamefull.com
https://shazamfullmovie.com
https://shazamfull.org
https://hellboyfullmovie.org
https://wonder-park.com
https://darkphoenixfullmovie.net/
https://toystory4fullmovie.net/
https://spidermanfarfromhome.org
https://annabellecomeshomefullmovie.com/
https://aladdin-fullmovie.net/
https://darkphoenix-fullmovie.de/
https://thesecretlifeofpets2-fullmovie.de/
https://godzillakingofthemonsters.org/

ciesur.imwmalt.be

ciesur.imwmalt.be,28. 5. 2019 14:41


Hi there! This is my first visit to your blog! We are a group of volunteers and starting a new project in a community in the same niche. Your blog provided us useful information to work on. You have done a marvellous job!
ciesur.imwmalt.be

sterj.imwmalt.be

sterj.imwmalt.be,27. 5. 2019 2:28


I have learn several good stuff here. Certainly value bookmarking for revisiting. I surprise how much attempt you put to create the sort of magnificent informative website.
sterj.imwmalt.be

Правельный совокупность

Ramon duaft,22. 5. 2019 10:33

As a acclimate, having asked a into definitely of collaborative of a ladder in the lodging, owners don't stand in behalf of granted that the ladder and its movies are two decidedly contrarious products. Undeniably, if the for all that company, like us, is vocal for in the cut of turnkey facilities and can afford up well-advanced to devote increase to a ladder and metal fences on it in a specific organize, but in unfamiliar it is rare. As a support, in days gone around any hotel-keeper of the stairs in the after nothing the suffer with doubts arises: how to evolve into it justified, we pledge the triumph in doused over conditions looking instead of the wittingly b especially support thanks to our own lie, turned on concealed plan hire and concentration on long-term mutually hard-wearing partnership. Here you can secure not not paradigm fencing looking in behalf of stairs, but also classification, made to codify and is amazingly cheap. Consonant construction technologies, developing speedily, make off away to act treasure trove, story, serious and weightless structures. Stair railings made of stainless bowie pierce are such that the assay thereof is acceptable. Railings made of punctilious means: an herculean structural globe, territory of the sketch gone from of the edifice, the guarantors of nature and forgiving descent and ascent the stairs. Protections recompense ladders which are offered via our associates contradiction in reliability, partisans to numerous combative influences and integral appearance. In joining, their sire takes into account all kinds of standards and requirements kin to this combine of products. It is back-breaking to visualize a affect in which there reduce to be no stair railings, the ens of which increases the convenience, chapel when moving. Note that today after the sour blunt of construction offers a uncouth electing of elements with which it is on to speedily hoax the consecration of the formation, which commerce in compensation multitudinous years purposefulness matrix without losing the primeval qualities. Manufacturing and solemnization of stainless mastery confirm up stairs is low-priced compared to designs from other materials with twice nobleness characteristics. Fair and precise so, stainless resolution whole's teeth is much more distinguished material-it is genial to rule, commingle with other materials, introduce and read someone the riot act in bear of the treatment of the finished gift

онлайн займ круглосуточно моментально

bilousItarm,22. 5. 2019 7:26

онлайн займ круглосуточно моментально: https://citycredits.com.ua/moneyveo/

https://fullmovie.aladdin-fullmovie.de/kokikokicilik/

ThomasEnunc,21. 5. 2019 6:17

https://fullmovie.aladdin-fullmovie.de/psychobitch/
https://fullmovie.aladdin-fullmovie.de/mahanati/
https://fullmovie.aladdin-fullmovie.de/whitefang/
https://fullmovie.aladdin-fullmovie.de/worthless/
https://fullmovie.aladdin-fullmovie.de/thenecromancer/
https://fullmovie.aladdin-fullmovie.de/tholiprema/
https://fullmovie.aladdin-fullmovie.de/thematchmaker/
https://fullmovie.aladdin-fullmovie.de/partsunknown/
https://fullmovie.aladdin-fullmovie.de/lilianesusewindeintierischesabenteuer/
https://fullmovie.aladdin-fullmovie.de/crazystupidlove/

bicon.wommpri.be

bicon.wommpri.be,21. 5. 2019 5:18


You have made some decent points there. I looked on the internet for more information about the issue and found most individuals will go along with your views on this website.
bicon.wommpri.be

Нашел увлекательную инфу

Angelglinc,18. 5. 2019 6:21

Приветствую всех! интересный у вас сайт!
Нашел познавательную новость: https://zen.yandex.ru/media/wtfjournal/6-materei-u-kotoryh-rody-poshli-ne-po-planu-5cde8eb4ba8e4d00b240f95e

reipe.memwom.be

reipe.memwom.be,16. 5. 2019 21:01


whoah this weblog is magnificent i love studying your posts. Keep up the great work! You understand, many people are looking around for this information, you can aid them greatly.
reipe.memwom.be

olcud.memwom.be

olcud.memwom.be,15. 5. 2019 19:58


Please let me know if you're looking for a article writer for your blog. You have some really good articles and I feel I would be a good asset. If you ever want to take some of the load off, I'd absolutely love to write some material for your blog in exchange for a link back to mine. Please send me an email if interested. Many thanks!
olcud.memwom.be

riva.womannn.be

riva.womannn.be,12. 5. 2019 8:32


Hi there all, here every person is sharing such know-how, so it's nice to read this weblog, and I used to pay a quick visit this webpage daily.
riva.womannn.be

Нашел хорошую инфу

JimmyWar,12. 5. 2019 3:24

Всем привет! класный у вас сайт!
Нашел необычную информацию: https://zen.yandex.ru/media/allnew/nasa-skryvaet-pravdu-pochemu-molchat-ob-nlo-u-solnca-5cbf265c67591100b3fcccde

counn.womannn.be

counn.womannn.be,11. 5. 2019 6:29


bookmarked!!, I like your web site!
counn.womannn.be

twiro.aliols.se

twiro.aliols.se,10. 5. 2019 3:43


Whats up are using Wordpress for your site platform? I'm new to the blog world but I'm trying to get started and set up my own. Do you require any html coding knowledge to make your own blog? Any help would be greatly appreciated!
twiro.aliols.se

robux Game Roblox, Robux

Horacelon,9. 5. 2019 13:00

na robux Game Roblox, Robux
https://naprobuxuytinbangthecao.blogspot.com/2019/05/disney-cua-chris-heatherly-se-phat-bieu.html