Jdi na obsah Jdi na menu
 


Kdo byli dávní stavitelé velkých pyramid?

28. 12. 2009
Na zodpovězení téhle otázky se musíme přesunout do dob nejstarších, o kterých se dochovaly vůbec poprvé nějaké písemnosti. Navštívíme jižní Mezopotámii, která nám v lecčems napoví. Žil zde národ Sumeru, jejich historie se datuje od roku 3500 let př.n.l. V jejich náboženství se objevuje víra ve vícero bohů a to konkrétně ve 12 nejdůležitějších, kteří se obměňovali. Pantheon a události sumerských bohů se prolínají napříč naší historií po celém světě. Až teprve v křesťanství se píše o jednom bohu, ale i v Bibli - Genesis jsou zmínky o bozích, k těmto nepřesnostem muselo samozřejmě dojít, protože i biblické příběhy se nevyhnuly popisu sumerských událostí. V Egyptě, Řecku, Indii, Střední a Jižní Americe nebyla žádná jiná božstva než ta sumerská, která žila v pospolitosti s lidmi tehdejší doby, která odešla, ale slíbila, že se vrátí.

Mexiko, Teotihuacán

Ze tří teotihuacánských pyramid je nejmenší pyramida boha Quetzalcoatla, střídají se zde obrazce se stylizovanou tváří Tlaloka. Tato pyramida spadá do doby Toltéků a podobá se mnoha dalším mexickým pyramidám. Naproti tomu obě větší pyramidy nejsou zdobené vůbec, schodiště bylo k pyramidám přidáno až později. Mají jiné rozměry i tvar a odlišují se v první řadě tím, jak jsou ohromně staré, těmito aspekty připomínají pyramidy v Gíze. Pozoruhodné na tom je, že ačkoliv je Chefrénova pyramida v Gíze nižší než Cheopsova pyramida, jejich vrcholy jsou ve stejné nadmořské výšce, protože Chefrénova pyramida je vystavěna na místě přesně o tolik vyšším, o kolik je stavba nižší a totéž se opakuje v Teotihuacánu, kde pyramida Měsíce je vystavěna na místě o deset metrů vyšším než Sluneční pyramida, a vrcholy obou staveb jsou ve stejné výšce. Další podobnost u pyramid v Gíze a v Teotihuacánu je, že mají téměř identické základny. V Gíze měří jedna strana 247 metrů a u pyramidy v Teotihuacánu 244 metrů.

Sluneční pyramida Měsíční pyramida
Sluneční pyramida.
Měsíční pyramida.


Egypt, Gíza

Cheopsova pyramida a Chefrénova pyramida jsou právě jediné dvě největší pyramidy vystavěny pod strmým úhlem 52 stupňů. Tyto pyramidy jako jediné nebyly vybudovány Cheopsem ani žádným jiným faraónem, ale bohy starověkého Blízkého východu, kterým tyto stavby sloužily jako navigační body k jejich kosmodromu na Sinajském poloostrově. Všechny ostatní egyptské pyramidy jsou skutečně dílem faraónů, vznikly o tisíce let později a napodobovaly boží schody k nebesům. Ale žádnému z nich se nikdy nepodařilo dosáhnout úhlu 52 stupňů a kdykoliv se o to stavitelé pokusili, dílo se nakonec zhroutilo; jako příklad poslouží druhá Snofrewova pyramida v Dahšúru. Když se jim první pyramida, postavená v Médúmu pod úhlem 52 stupňů zřítila, stavitelé pak narychlo změnili uprostřed stavby úhel druhé pyramidy na bezpečných 43,5 stupně. Ve velkých pyramidách se nikdy nenašel žádný pohřbený faraón. Ačkoliv si Egypťané potrpěli na bohatou výzdobu, tak obě velké pyramidy neobsahují žádné malby ani hieroglyfy.

Pyramidy v Gíze Pyramida v Dahšúru
Pyramidy v Gíze.
Pyramida v Dahšúru.


Libanon, Baalbek

Triliton tvořený masivními kamennými kvádry je podstavcem dávného kosmodromu, přistávací plošiny Anunnaků, která se zachovala, a na níž byly teprve později vybudovány římské památky. O plošině se vyprávějí legendy, že pochází z dob před potopou. Velmi znepokojivou zůstává skutečnost, že ani v současné době neexistuje jeřáb, vozidlo či jakýkoli mechanizmus, pomocí kterého lze zvednou těleso o váze 1000 či 1200 tun. A to ani nemluvíme o jeho dopravě dolů údolím, vzhůru svahem a přesném usazení do stavby ve výšce mnoha metrů nad zemí. Nebyly nalezeny žádné stopy po cestách, rampách či jiných zemních stavbách, které by jen naznačovaly, že tudy byly obrovské bloky smýkány z lomů na místo svého určení ve stavbě.

Baalbek, triliton v masivní západní opěrné zdi. Obří kvádr v lomu Baalbek.
Baalbek, triliton v masivní západní opěrné zdi.
Obří kvádr v lomu Baalbek, dávní kameníci jej zde ponechali. Je plně opracován a vytvarován. Jeho délka dosahuje dvacet tři metrů a jeho základna měří pět a čtyři a půl metru. Opatrný odhad naznačuje, že váha kvádru by mohla dosahovat 1200 tun. Většina vědců předpokládá, že měl být vyzdvižen a umístěn do stavby vedle svých tří sester.

Peru, Cuzco

Staré město Inků se nachází v Peruánských Andách. Na jeho ruinách postavili v 16. století Španělé paláce a kostely v barokním stylu. Všechny tyto obrovské kvádry z nejtvrdšího kamene byli do Cuzca přivezeny a opracovány kameníky s lehkostí, jako když se krájí vosk. Přední část každého kamene byla uhlazena a upravena do lehce konkávního tvaru. Jak toho ale bylo dosaženo se neví, neboť na kamenech nejsou žádné drážky, zářezy či stopy po dlátech a kladivech. Tajemstvím stále zůstává, jak se tyto ohromné kusy kamene podařilo zvednout jeden na druhý a sesadit je vzhledem k podivným úhlům kamene s takovou přesností. A aby záhad nebylo málo, tyto obrovské bloky k sobě přiléhají bez použití malty. V jednom případě váží kamenný blok, měřící na výšku devět metrů, přes 300 tun. Tyto obrovské kusy skal sem musely být dopraveny z dálky, musely být na toto místo doneseny přes hory, údolí, strže a prudké řeky.

Cestovatelé i současní vědci se shodují na jednom - tyto zdi nejsou dílem Inků, ale jakýchsi jejich tajemných předchůdců, kteří museli mít k dispozici nadpřirozené síly, nedá se uvěřit, že by je někdo získal z kamenolomu, neboť Indiáni neměli železo ani ocel, pomocí nichž by je vytesali a opracovali. Také není zřejmé a zůstává záhadou, jak by je stavitelé dostali na místo, neboť Indiáni neměli povozy, voly, aby je mohli na místo přitáhnout. Tehdy ani neexistovaly žádné rovné cesty, naopak cestou je čekaly samé hory a příkré strže. Mnoho kamenů bylo na místo dopraveno ze vzdálenosti patnácti, třiceti až padesáti mil. Inkové nebyli původní stavitelé pevností - je známo, že nedokázali přenést byť i jediný z oněch megalitických kamenů. Podle kronikářových záznamů se jeden incký kamenický mistr rozhodl, že zvýší svůj věhlas tím, že kámen vyzvedne z místa, kde ho původně stavitelé zanechali. Více než 20.000 indiánů ten balvan zvedlo za pomocí tlustých lan. Postupovali jen velmi pomalu. Na jednom ze svahů se vinou nosičů, kterým se nepodařilo dobře udržet rovnováhu kamene, jejich břímě, které se ukázalo být pro ně příliš těžké, vysmeklo a odvalilo se zpátky dolů po svahu, přičemž zabilo asi čtyři tisíce indiánů. Kameny jsou sestaveny s takovou přesností, že je nemožné vsunout mezi ně nejtenčí ostří nože či nejmenší jehlu.

Kameny v Cuzcu jsou sestaveny s takovou přesností, že je nemožné vsunout mezi ně nejtenčí ostří nože či nejmenší jehlu.   Kámen ve zdi v Cuzcu má 12 stran úhlů.
Kameny jsou sestaveny s takovou přesností, že je nemožné vsunout mezi ně nejtenčí ostří nože či nejmenší jehlu.
 
Má 12 stran úhlů.

Cuzco   Cuzco


Vystává tedy otázka, kdo byli ti stavitelé? Byli to dávní astronauti AN.UNNAK.KI (v sumerštině znamená "Ti kteří přišli z Nebe na Zemi"), kteří nás pravidelně navštěvovali a učili pokroku, který se objevoval v periodách? Jak to, že tak mistrovské opracování a přemisťování kamene nezvládneme dodnes? Pak si musíme připustit, že naše historie nebude tak přímočará jak se zdá, ale zub času před námi něco závažného skrývá.


Použitá literatura:
[1] - Zecharia Sitchin, Schody k nebesům 1980
[2] - Zecharia Sitchin, Války bohů a lidí 1985
[3] - Zecharia Sitchin, Ztracené říše 1990


Zdroj: http://gnosis9.net
 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

dunia buah buahan

BillyKedia,21. 4. 2022 8:32


dunia buah buahan

카지노사이트

Louisses,21. 4. 2022 7:48


온라인 카지노 가입 상담 전문 컨설팅

온라인 카지노를 처음 접하신 분들은 카지노 게임 플레이를 즐기고 싶은데 어디서 어떻게 해야 되는지 많은 고민이 될 것 입니다. 고민의 종류로는 카지노 게임을 플레이 후 환급 처리에 관한 문제, 온라인 카지노는 어떠한 방식으로 이용하는지 대한 문제, 온라인 카지노를 이용 시 나에게 오는 피해는 없을지 많은 것을 생각하게 됩니다. 따라서 어떻게 해야 좋은 선택 인지를 많이 고민합니다. 본사와 상담 후 카지노 사이트 가입을 추천 드리고 있습니다.
온라인 카지노를 이용 함으로써 나에게 오는 악 영향은 없을지 왜 많은 사람들은 온라인 카지노를 플레이 하는지, 온라인 카지노를 믿을 수 있는지 모든 것을 본사에서 상담하여 드리고 있습니다.

본사에서 안내해드리는 카지노사이트 는 모두 100% 검증이 되었고 안전한 곳만을 안내하여 드리고 있습니다.

dunia pendidikan indonesia

Abdulglype,20. 4. 2022 15:48


dunia pendidikan indonesia

click here for more info Kevinsub

Kevinsub,19. 4. 2022 20:55


You have got among the finest internet websites. https://webofgeeks.com/el/pos-na-elegxete-ton-seiriako-arithmo-sklerou-diskou-sta-windows-10/

berita kesehatan

Abdulglype,19. 4. 2022 8:16


berita kesehatan

Best Roblox Neighbourhood

Dexontiz,19. 4. 2022 4:24

Get best roblox exploits
https://www.youtube.com/channel/UCUuhK-CXNbVszVcTMB4lLXA

zoope

Thomaszoope,18. 4. 2022 14:41

I'm new to this forum, what should I do to be helpful?
https://www.google.com/travel/trips/s/Ugxh9DkkQahk_O36Py54AaABLKgB5PD5Bw

My Take pleasure in Neighbourhood

Akatsuki007Sporp,18. 4. 2022 1:04

free porn

https://thepornarea.com/videos/970013/tales-for-adults-the-art-of-love-ep3-olivia-part6/
https://thepornarea.com/videos/983536/ari-parker-pov-clubtug/
https://thepornarea.com/videos/914751/amateur-latina-with-a-big-ass-breaks-down-in-tears-in-her-first-porn-and-cuts-the-video/
https://thepornarea.com/videos/590520/relaxing-blonde-and-playing-with-toy-ridding-and-fuck/
https://thepornarea.com/videos/662275/goddess-kiffa-s-cuckold-licks-alpha-cum-and-lick-purple-high-heels-soles-cuckold-lick-alpha-cum/

The Tube
As it turns completed, modish times have got nothing on the past. Erotica existed desire before video or indeed photography, and profuse researchers regard as maturation predisposed humans towards visual arousal (It's a division easier to pass on your genes if the sight of other in the buff humans turns you on, after all). Whichever way you slice it, the discrepancy of prurient materials all over dead letter suggests that vulnerable beings be suffering with often been interested in images of sex. Lots and lots of sex.

cosmetic surgery turkey

Josephberne,17. 4. 2022 18:07


Plastic, Reconstructive, and Aesthetic Surgery treat congenital and acquired aesthetic, shape, and functional disorders. Specialist plastic surgeons meet the requirements of the branch. Cosmetic surgery in Turkey includes plastic, Reconstructive, and Aesthetic Surgical operations.
if there's anything else that you need you can write me.
thanks in advance for your services.

berita hukum

Williamgaume,16. 4. 2022 10:23


berita hukum

Edmonton plumber

Williamgaume,15. 4. 2022 15:13


Edmonton plumber
Edmonton Plumbing
Plumbing Edmonton
plumber Edmonton
plumber in Edmonton
plumbing in Edmonton
best plumber in Edmonton
top Edmonton plumbers
best Edmonton plumbers

Survey, very recently a curb up on

Anthonytof,15. 4. 2022 12:27


annabelle wallis nude and porn scene porn videos https://www.telepoisk.com/post/not-happy-with-her-work-out-kacey-and-her-man-87299


sheridan love creampie porn videos https://www.ringbellesonline.com/post/kinky-husband-in-thongs-fucking-his-wife-on-a-bed-36989


school xxx purn porn videos https://www.pittsburgchamber.org/post/ava-devinebritney-amber-and-diamond-kitty-get-involved-in-orgy-75340

xxxteen sex 208 porn videos https://www.pall-times.com/post/ivana-sugar-and-her-friends-are-playing-sexy-twister-48842


korean nude massage porn videos https://www.ringbellesonline.com/post/redhead-teen-is-pussy-licked-before-his-cock-slides-in-63194


nn cuties in tights porn videos https://www.concessionobsession.com/post/hope-howell-tries-a-big-cock-in-her-twat-188


school xxx porm video porn videos https://www.rock-video.net/post/busty-milf-shows-deepthroat-skills-in-the-bathroom-20622

3movs com porn videos https://www.reasontouse.com/post/sara-jay-danny-wylde-in-my-friends-hot-mom-33462


pulpo 69 culonas porn videos https://www.rilcoincrypto.org/post/russian-acrobat-alena-ruzanova-needs-her-stepbrother-s-help-54656


xxx porn hb hd video porn videos https://www.telepoisk.com/post/not-happy-with-her-work-out-kacey-and-her-man-87299

Lensa Digital

PatrickFeaks,15. 4. 2022 10:21


Lensa Digital
Lensadigital.id
Seputar kamera lensa
Teknologi lensa
Lensa digital indonesia

gosip artis

Williamgaume,14. 4. 2022 2:35


gosip artis

hunting specials in South Africa

PatrickFeaks,13. 4. 2022 15:09


Hunting in South Africa
Are you ready for the best South Africa Hunting Safari?

I can honestly say that I have hunted all over this beautiful continent and people might differ from me but there is no other place in the world where you will be treated and hunt the amount of animals in a short period of time.

And I know there is a lot of debate on hunting in High Fenced areas but let me tell you something from one thing I’ve experience and still deal with every day. No matter if you hunt in Masai Land in Tanzania or in Luangwa Valley in Zambia of in Tsholotsho in Zimbabwe.

If you would like to know more about African Safari and Photo. We are excited to discuss a custom hunting package just for you.

Best website promotion services

NonellDap,13. 4. 2022 12:21

I share with you professional website promotion services. The best price, the work is done within a few days. More than 1500 backlinks are created. Money back guarantee. A professional works through the kwork exchange https://kwork.com.
Here is the link https://kwork.com/offpageseo/13467403/professional-website-promotion-1500-good-back-links

Manhattan fruit arrangement

Howardphamb,13. 4. 2022 11:45


Luxury Edible Bouquets by WOW Bouquet delivered to your door. We service NJ, NY, PA, CT, MA, RI

hydraruzxpnew4af onion

Jamesweill,12. 4. 2022 17:55

Mnohovesmir - Historie Zeme - Kdo byli davni stavitele velkych pyramid?
-
Маркетплейс https://xn--hdraruzpnew4af-vq9g.com Hydra можно сравнить с Aliexpress только «для взрослых». На просторах площадки сосредоточено множество позиций и услуг, продажа которых ограничена. Все предложения исходят от магазинов. Выбор торговца может быть осуществлен на основе комментариев, которые оставляют предыдущие покупатели. Примечательно, что в настоящий момент количество онлайн-продаж в России продолжает расти. При этом статистика популярности шопинга в этой сети также может быть именоваться как теневая. Суть передачи товара заключается в следующем: селлер кладет выбраный продукт в конкретное место, локация которого отправляются покупателю,которому остается придти и поднять посылку. Официальные рабочие зеркало сайта Гидры, открывается в обычных браузерах. hydra купить

Компрессоры Для Холодильников

RolandGog,9. 4. 2022 2:18

Все рассмотренные нами процессы требуют не только дорогостоящего оборудования, но и точного соблюдения всех параметров https://everestcold.ru/catalog/kholodilnye-agregaty/
Так что, перед тем, как насладиться вкусом и ароматом только что купленного яблока, не помешает вспомнить о том, что его появлению на нашем столе предшествовал сложный, весьма технологичный и такой важный процесс сохранения товарного вида и потребительских свойств https://everestcold.ru/catalog/kamery-gazatsii-bananov/

<> Три сумки с кокаином общей массой почти 120 кг были обнаружены 26 мая 2010 года на прибывшем в Петербург из Эквадора торговом суде судне https://everestcold.ru/o-kompanii/useful/klassifikatsiya-vozdukhookhladiteley-i-oblasti-ikh-primeneniya/
По данным Северо–Западного таможенного управления, это находка стала самой крупной партией наркотиков перехваченной в Петербурге https://everestcold.ru
Сумки были спрятаны в контейнер с бананами, которые российский импортер — компания JFC Владимира Кехмана завозит из Эквадора https://everestcold.ru/catalog/kholodilnye-kamery/kholodilnye-kamery-sever/

Огромным преимуществом сушки можно назвать ее действенность – вы не потеряете мышечную массу или воду, как это бывает после соблюдения строгих диет https://everestcold.ru/catalog/split-sistemy/monobloki/
Сушка целенаправленно жир, в чем ее главное отличие и несомненный плюс https://everestcold.ru/catalog/kholodilnye-agregaty/

Использование холодильных камер оправдано в организациях, которые обеспечивают значительный оборот продукции https://everestcold.ru/catalog/sistemy-okhlazhdeniya-vody/fankoyly/
Специфика же предприятий общепита состоит в том, что персоналу в любой момент может понадобиться тот или иной ингредиент в небольшом количестве https://everestcold.ru/catalog/teploizolyatsionnye-sendvich-paneli/
В таком случае, альтернативой холодильным камерам станут https://everestcold.ru
Они позволят:
Дверь для холодильной камеры https://everestcold.ru/services/stroitelstvo-kholodilnykh-skladov/
Ширина проема 1200мм https://everestcold.ru/catalog/kamery-gazatsii-bananov/
Высота двери 1850мм https://everestcold.ru/catalog/kamery-gazatsii-bananov/
Толщина 80мм https://everestcold.ru/catalog/kholodilnye-kompressory/
Пенаполиуретан ППУ ПУР https://everestcold.ru/catalog/sistemy-okhlazhdeniya-vody/
Вналичии 12 шт https://everestcold.ru/services/remont-kholodilnogo-oborudovaniya/
Также есть другие двери https://everestcold.ru/o-kompanii/useful/klassifikatsiya-vozdukhookhladiteley-i-oblasti-ikh-primeneniya/
Откатные двери https://everestcold.ru/catalog/teploizolyatsionnye-sendvich-paneli/

Хранение этих культур не требует активной вентиляции, но в отличие от картофеля и лука они требуют более влажного воздуха https://everestcold.ru/services/montazh-kholodilnogo-oborudovaniya/
Хранение культур организовывается в холодильных камерах, контейнерным типом https://everestcold.ru/o-kompanii/useful/klassifikatsiya-vozdukhookhladiteley-i-oblasti-ikh-primeneniya/
Для достижения необходимой температуры и влажности применяются воздухоохладители со встроенным вентилятором https://everestcold.ru/catalog/split-sistemy/

Randki Dla Singli

belleWeelf ,8. 4. 2022 19:45

https://groups.google.com/g/najlepsze-portale-randkowe-2022/c/hsELlerJmM8


Szybkie Randki Katowice
Randki Katowice