Jdi na obsah Jdi na menu
 


Kdo byli dávní stavitelé velkých pyramid?

28. 12. 2009
Na zodpovězení téhle otázky se musíme přesunout do dob nejstarších, o kterých se dochovaly vůbec poprvé nějaké písemnosti. Navštívíme jižní Mezopotámii, která nám v lecčems napoví. Žil zde národ Sumeru, jejich historie se datuje od roku 3500 let př.n.l. V jejich náboženství se objevuje víra ve vícero bohů a to konkrétně ve 12 nejdůležitějších, kteří se obměňovali. Pantheon a události sumerských bohů se prolínají napříč naší historií po celém světě. Až teprve v křesťanství se píše o jednom bohu, ale i v Bibli - Genesis jsou zmínky o bozích, k těmto nepřesnostem muselo samozřejmě dojít, protože i biblické příběhy se nevyhnuly popisu sumerských událostí. V Egyptě, Řecku, Indii, Střední a Jižní Americe nebyla žádná jiná božstva než ta sumerská, která žila v pospolitosti s lidmi tehdejší doby, která odešla, ale slíbila, že se vrátí.

Mexiko, Teotihuacán

Ze tří teotihuacánských pyramid je nejmenší pyramida boha Quetzalcoatla, střídají se zde obrazce se stylizovanou tváří Tlaloka. Tato pyramida spadá do doby Toltéků a podobá se mnoha dalším mexickým pyramidám. Naproti tomu obě větší pyramidy nejsou zdobené vůbec, schodiště bylo k pyramidám přidáno až později. Mají jiné rozměry i tvar a odlišují se v první řadě tím, jak jsou ohromně staré, těmito aspekty připomínají pyramidy v Gíze. Pozoruhodné na tom je, že ačkoliv je Chefrénova pyramida v Gíze nižší než Cheopsova pyramida, jejich vrcholy jsou ve stejné nadmořské výšce, protože Chefrénova pyramida je vystavěna na místě přesně o tolik vyšším, o kolik je stavba nižší a totéž se opakuje v Teotihuacánu, kde pyramida Měsíce je vystavěna na místě o deset metrů vyšším než Sluneční pyramida, a vrcholy obou staveb jsou ve stejné výšce. Další podobnost u pyramid v Gíze a v Teotihuacánu je, že mají téměř identické základny. V Gíze měří jedna strana 247 metrů a u pyramidy v Teotihuacánu 244 metrů.

Sluneční pyramida Měsíční pyramida
Sluneční pyramida.
Měsíční pyramida.


Egypt, Gíza

Cheopsova pyramida a Chefrénova pyramida jsou právě jediné dvě největší pyramidy vystavěny pod strmým úhlem 52 stupňů. Tyto pyramidy jako jediné nebyly vybudovány Cheopsem ani žádným jiným faraónem, ale bohy starověkého Blízkého východu, kterým tyto stavby sloužily jako navigační body k jejich kosmodromu na Sinajském poloostrově. Všechny ostatní egyptské pyramidy jsou skutečně dílem faraónů, vznikly o tisíce let později a napodobovaly boží schody k nebesům. Ale žádnému z nich se nikdy nepodařilo dosáhnout úhlu 52 stupňů a kdykoliv se o to stavitelé pokusili, dílo se nakonec zhroutilo; jako příklad poslouží druhá Snofrewova pyramida v Dahšúru. Když se jim první pyramida, postavená v Médúmu pod úhlem 52 stupňů zřítila, stavitelé pak narychlo změnili uprostřed stavby úhel druhé pyramidy na bezpečných 43,5 stupně. Ve velkých pyramidách se nikdy nenašel žádný pohřbený faraón. Ačkoliv si Egypťané potrpěli na bohatou výzdobu, tak obě velké pyramidy neobsahují žádné malby ani hieroglyfy.

Pyramidy v Gíze Pyramida v Dahšúru
Pyramidy v Gíze.
Pyramida v Dahšúru.


Libanon, Baalbek

Triliton tvořený masivními kamennými kvádry je podstavcem dávného kosmodromu, přistávací plošiny Anunnaků, která se zachovala, a na níž byly teprve později vybudovány římské památky. O plošině se vyprávějí legendy, že pochází z dob před potopou. Velmi znepokojivou zůstává skutečnost, že ani v současné době neexistuje jeřáb, vozidlo či jakýkoli mechanizmus, pomocí kterého lze zvednou těleso o váze 1000 či 1200 tun. A to ani nemluvíme o jeho dopravě dolů údolím, vzhůru svahem a přesném usazení do stavby ve výšce mnoha metrů nad zemí. Nebyly nalezeny žádné stopy po cestách, rampách či jiných zemních stavbách, které by jen naznačovaly, že tudy byly obrovské bloky smýkány z lomů na místo svého určení ve stavbě.

Baalbek, triliton v masivní západní opěrné zdi. Obří kvádr v lomu Baalbek.
Baalbek, triliton v masivní západní opěrné zdi.
Obří kvádr v lomu Baalbek, dávní kameníci jej zde ponechali. Je plně opracován a vytvarován. Jeho délka dosahuje dvacet tři metrů a jeho základna měří pět a čtyři a půl metru. Opatrný odhad naznačuje, že váha kvádru by mohla dosahovat 1200 tun. Většina vědců předpokládá, že měl být vyzdvižen a umístěn do stavby vedle svých tří sester.

Peru, Cuzco

Staré město Inků se nachází v Peruánských Andách. Na jeho ruinách postavili v 16. století Španělé paláce a kostely v barokním stylu. Všechny tyto obrovské kvádry z nejtvrdšího kamene byli do Cuzca přivezeny a opracovány kameníky s lehkostí, jako když se krájí vosk. Přední část každého kamene byla uhlazena a upravena do lehce konkávního tvaru. Jak toho ale bylo dosaženo se neví, neboť na kamenech nejsou žádné drážky, zářezy či stopy po dlátech a kladivech. Tajemstvím stále zůstává, jak se tyto ohromné kusy kamene podařilo zvednout jeden na druhý a sesadit je vzhledem k podivným úhlům kamene s takovou přesností. A aby záhad nebylo málo, tyto obrovské bloky k sobě přiléhají bez použití malty. V jednom případě váží kamenný blok, měřící na výšku devět metrů, přes 300 tun. Tyto obrovské kusy skal sem musely být dopraveny z dálky, musely být na toto místo doneseny přes hory, údolí, strže a prudké řeky.

Cestovatelé i současní vědci se shodují na jednom - tyto zdi nejsou dílem Inků, ale jakýchsi jejich tajemných předchůdců, kteří museli mít k dispozici nadpřirozené síly, nedá se uvěřit, že by je někdo získal z kamenolomu, neboť Indiáni neměli železo ani ocel, pomocí nichž by je vytesali a opracovali. Také není zřejmé a zůstává záhadou, jak by je stavitelé dostali na místo, neboť Indiáni neměli povozy, voly, aby je mohli na místo přitáhnout. Tehdy ani neexistovaly žádné rovné cesty, naopak cestou je čekaly samé hory a příkré strže. Mnoho kamenů bylo na místo dopraveno ze vzdálenosti patnácti, třiceti až padesáti mil. Inkové nebyli původní stavitelé pevností - je známo, že nedokázali přenést byť i jediný z oněch megalitických kamenů. Podle kronikářových záznamů se jeden incký kamenický mistr rozhodl, že zvýší svůj věhlas tím, že kámen vyzvedne z místa, kde ho původně stavitelé zanechali. Více než 20.000 indiánů ten balvan zvedlo za pomocí tlustých lan. Postupovali jen velmi pomalu. Na jednom ze svahů se vinou nosičů, kterým se nepodařilo dobře udržet rovnováhu kamene, jejich břímě, které se ukázalo být pro ně příliš těžké, vysmeklo a odvalilo se zpátky dolů po svahu, přičemž zabilo asi čtyři tisíce indiánů. Kameny jsou sestaveny s takovou přesností, že je nemožné vsunout mezi ně nejtenčí ostří nože či nejmenší jehlu.

Kameny v Cuzcu jsou sestaveny s takovou přesností, že je nemožné vsunout mezi ně nejtenčí ostří nože či nejmenší jehlu.   Kámen ve zdi v Cuzcu má 12 stran úhlů.
Kameny jsou sestaveny s takovou přesností, že je nemožné vsunout mezi ně nejtenčí ostří nože či nejmenší jehlu.
 
Má 12 stran úhlů.

Cuzco   Cuzco


Vystává tedy otázka, kdo byli ti stavitelé? Byli to dávní astronauti AN.UNNAK.KI (v sumerštině znamená "Ti kteří přišli z Nebe na Zemi"), kteří nás pravidelně navštěvovali a učili pokroku, který se objevoval v periodách? Jak to, že tak mistrovské opracování a přemisťování kamene nezvládneme dodnes? Pak si musíme připustit, že naše historie nebude tak přímočará jak se zdá, ale zub času před námi něco závažného skrývá.


Použitá literatura:
[1] - Zecharia Sitchin, Schody k nebesům 1980
[2] - Zecharia Sitchin, Války bohů a lidí 1985
[3] - Zecharia Sitchin, Ztracené říše 1990


Zdroj: http://gnosis9.net
 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

conradfirearms

PhillipPlaub,28. 7. 2022 21:36

https://odooscan.com/domain/realexpressarmory.com

Nice Post

incestporn.vip,28. 7. 2022 5:37

Really enjoyed this post.Really thank you! Keep writing. makaberzux

Доставка и таможенное оформление

pula,28. 7. 2022 3:50

Таможенная очистка грузов - это процедуры, которые выполняются при перемещении товаров через таможенную границу. В служебных документах РФ Таможенного союза ЕАЭС он именуется таможенным оформлением, а неофициально «растаможка». Оформление этой процедуры требуется при пересечении границы товарами, как ввозимыми на территорию таможенного союза, так и движущимися в противоположном направлении. Под исполнение таможенного оформления https://ved-line.ru подпадает в полном объеме товарная партия, ввозимая и экспортируемая за пределы стран ЕАЭС. Уже после выполнения процедуры таможенного оформления движение грузов через границу считается по праву законным и дает право легально проводить с ними такие действия, как свободное перемещение, торговля и другие операции. Так как таможенные процессы довольно трудные и предполагают огромное количество деталей, то чаще всего хозяева товаров занимаются таможенным оформлением не своими силами, а пользуются услугами таможенных компаний. Перед исполнением декларирования в отдел таможенного оформления и таможенного контроля заявляется целый перечень коммерческих документов , которые отображают страну происхождения продукции, характеристики, условия инкотермс 2020 и стоимость.

Прошу помочь курильщиков - какой табак брать вместо сигарет?

Lampalllauch,28. 7. 2022 2:41

Доброго вечера, товарищи!
Курю дольше 8 лет и вот принял решение сократить потребление отравы. Денег больно много расходуется. Сосед посоветовал самокруток из фермерского табака. Он и стоит дешевле, и по качеству, говорят, лучше, по накуриваемости и количеству штук в день тоже меньше уходит.
Нашел вот такой сайт поставщика, который предлагает https://lampa-lounge.ru - табак для самокруток... и хотел спросить, может кто то из вас уже обращался здесь товарищи? Как качество? Какой рекомендуете?
Стремаюсь просто брать неизвестно у кого с деньгами вперед и еще не знаю который вид табака.

Base for Xrumer

BaseXrumerGem,27. 7. 2022 22:21

Самая большая база для Xrumer с бесплатными обновлениями каждый месяц в течении 12 месяцев.
Объем базы более 100 000 000 сайтов. Размер более 33 гигабайт.
База структурирована по разделам для удобства. С данной базой отпадет необходимость покупать дополнительные базы.
Подробнее можно о базе можно узнать по ссылке:
https://mipped.com/f/threads/samaja-bolshaja-baza-dlja-xrumer-s-avtoobnovleniem.207352/
Услуги по прогону и раскрутке сайтов Xrumer можно заказать тут https://kwork.com/user/ElitestaR

Thank you allowing for regarding sharing admirable informations.

GregoryArign,26. 7. 2022 18:02

Good post. I occupied to be checking constantly this blog and I’m impressed!
Vastly benevolent info specifically the uneaten part ?? I mulct sadness of such gen much. I was looking to this inescapable info for a long time. Thanksgiving owing to you and superlative of luck.
I’ve found https://500px.com/p/westermannvsskincaid?view=groups

urist-klochkova

RobertWeshy,25. 7. 2022 2:50


центра юридической помощи поможет решить любую юридически сложную ситуацию. Мы оказываем помощь оффлайн в офисе, онлайн или по телефону и помогаем найти выход даже из самой сложной ситуации в городе Барнаул.

Nice Post

russian incest sex,25. 7. 2022 0:00

Really enjoyed this post.Really thank you! Keep writing. makaberzux

폰테크

Leonardvew,24. 7. 2022 20:42


비대면폰테크 전국폰테크 폰테크신규개통 아이폰신규개통 서울폰테크 인천폰테크 부천폰테크 폰테크매장 구로구폰테크
천안폰테크 대구폰테크 제주폰테크 전남폰테크 경기폰테크 경북폰테크 경남폰테크 광주폰테크 폰테크출장 당일폰테크
대전폰테크 강원폰테크 전북폰테크 충남폰테크 부산폰테크 울산폰테크 충북폰테크 세종폰테크 구리폰테크 아이폰폰테크
춘천폰테크 원주폰테크 강릉폰테크 충주폰테크 제천폰테크 청주폰테크 아산폰테크 서산폰테크 안양폰테크 안산폰테크
전주폰테크 군산폰테크 익산폰테크 목포폰테크 여수폰테크 순천폰테크 포항폰테크 경주폰테크 광명폰테크 시흥폰테크
안동폰테크 구미폰테크 경산폰테크 진주폰테크 통영폰테크 거제폰테크 창원폰테크 수원폰테크 성남폰테크 서귀포폰테크

xsmb

Davidnal,20. 7. 2022 2:20


Kết quả xổ số kiến thiết miền Bắc, Kết quả xổ số kiến thiết miền nam, Kết quả xổ số kiến thiết miền trung

Lachlans collection 03 Mysterious nymph

HerbertHew,19. 7. 2022 14:08

, Dallas, TX Zachary Davidson, Ecosystem Investment Partners, Baltimore, MD Jeffrey R.


https://replit.com/@specmu1979/Stendra-Vs-Cialis-Vs-Levitra
https://replit.com/@specmu1979/Buy-Generic-Stendra
https://replit.com/@specmu1979/Stendra-Erectile-Pills
https://replit.com/@specmu1979/Stendra-Pronunciation
https://replit.com/@specmu1979/Stendra-Dosage-Vs-Viagra-2
https://replit.com/@specmu1979/Stendra-Uses
https://replit.com/@specmu1979/Stendra-Tablet-Where-To-Buy
https://replit.com/@specmu1979/Stendra-Vs-Sildenafil
https://replit.com/@specmu1979/Stendra-Order-Online-2
https://replit.com/@specmu1979/Avanafil-Stendra-Price-4
https://replit.com/@specmu1979/Stendra-200-14
https://replit.com/@specmu1979/Stendra-50-Mg-2
https://replit.com/@specmu1979/Stendra-Tab-200Mg-1
https://replit.com/@specmu1979/Stendra-Tablet-Price-In-Pakistan
https://replit.com/@specmu1979/Stendra-In-Hindi


https://pastelink.net/bbetyfxi
https://rextester.com/LAID40304
https://techplanet.today/post/still-doing-so-would-only
https://www.geany.org/p/HO6B9/
https://pasteio.com/xv4FLahkqmnq

Has anyone heard of the site goodstome? .

Davidwouth,16. 7. 2022 2:11

Does anyone have information about this site goodstome.com ?

courtly

Davidseiva,15. 7. 2022 20:15

There but for the grace of God, go I Link to proverb.
The boy is father to the man.
There's no fool like an old fool Link to proverb.
Let sleeping dogs lie.
Bread always falls buttered side down Link to proverb.
Little strokes fell great oaks.
An ounce of prevention is worth a pound of cure.

post interessante

Donaldmup,15. 7. 2022 17:39

muito interessante por um longo tempo
_________________
Vou vender o roteiro do escritorio da casa de apostas - https://pinup-com.site previsГЈo do futebol xerife karabakh

Предполагается, что близкую деятельность продолжат соседственные предприятия

Timothywounc,15. 7. 2022 7:18

Предвидится, что собственную деятельность продолжат предельные фирмы, поставлявшие компоненты с различных регионов России, а также сохранится цельный ячейка, яже содержит 2305 человек. В будущем завод хорэ выпускать электромоторы а также шиздец комплектующие чтобы свежею машины.

https://recyclemag.ru/article/vtorsirya-pererabotku-mozhet-pomoch-bezdomnim-zhivotnim

You are not right. Let's discuss. Write to me in PM, we will communicate.

TommyNuT,15. 7. 2022 6:07

It seems remarkable phrase to me is
https://beachnbillboardpr.com
https://luderboys.net

I join. All above told the truth.

TommyNuT,15. 7. 2022 6:07

Excuse for that I interfere … I understand this question. It is possible to discuss.
https://gayrhodeislandsingles.com
https://pesquisa-sexo.com

respectful

KevinBet,12. 7. 2022 16:39

What you lose on the swings you gain on the roundabouts.
Cleanliness is next to godliness Link to proverb.
Life begins at forty Link to proverb.
Better the Devil you know than the Devil you don't.
There's none so deaf as those who will not hear.
Good beginning makes a good ending - A.
To travel hopefully is a better thing than to arrive Link to proverb.

핀페시아

StewartZes,6. 7. 2022 12:01


핀페시아

Таможенное оформление грузов

pula,5. 7. 2022 7:16

Ключевая сущность таможенной очистки создается на реализации всеми участниками внешнеэкономической деятельности условий таможенного законодательства по ввозу товаров другими словами ввоз товаров через таможенную границу. Вследствие чего значительным этапом в результативном совершеньи процедуры таможенного оформления считается процедура таможенного декларирования, смысл которого заключается в заявлении таможенным сотрудникам в определенной форме сведений о товаре, таможенном режиме или других сведений, обязательных в таможенных целях при пересечении зоны таможенного контроля. Таможенное оформление https://ved-line.ru будучи безусловной таможенной процедурой, правоприменительно регулируется Таможенным кодексом к тому же таможенными правовыми документами ЕАЭС с целью установления проверки над перемещением ценностных объектов через таможенную границу.