Jdi na obsah Jdi na menu
 


Kdo byli dávní stavitelé velkých pyramid?

28. 12. 2009
Na zodpovězení téhle otázky se musíme přesunout do dob nejstarších, o kterých se dochovaly vůbec poprvé nějaké písemnosti. Navštívíme jižní Mezopotámii, která nám v lecčems napoví. Žil zde národ Sumeru, jejich historie se datuje od roku 3500 let př.n.l. V jejich náboženství se objevuje víra ve vícero bohů a to konkrétně ve 12 nejdůležitějších, kteří se obměňovali. Pantheon a události sumerských bohů se prolínají napříč naší historií po celém světě. Až teprve v křesťanství se píše o jednom bohu, ale i v Bibli - Genesis jsou zmínky o bozích, k těmto nepřesnostem muselo samozřejmě dojít, protože i biblické příběhy se nevyhnuly popisu sumerských událostí. V Egyptě, Řecku, Indii, Střední a Jižní Americe nebyla žádná jiná božstva než ta sumerská, která žila v pospolitosti s lidmi tehdejší doby, která odešla, ale slíbila, že se vrátí.

Mexiko, Teotihuacán

Ze tří teotihuacánských pyramid je nejmenší pyramida boha Quetzalcoatla, střídají se zde obrazce se stylizovanou tváří Tlaloka. Tato pyramida spadá do doby Toltéků a podobá se mnoha dalším mexickým pyramidám. Naproti tomu obě větší pyramidy nejsou zdobené vůbec, schodiště bylo k pyramidám přidáno až později. Mají jiné rozměry i tvar a odlišují se v první řadě tím, jak jsou ohromně staré, těmito aspekty připomínají pyramidy v Gíze. Pozoruhodné na tom je, že ačkoliv je Chefrénova pyramida v Gíze nižší než Cheopsova pyramida, jejich vrcholy jsou ve stejné nadmořské výšce, protože Chefrénova pyramida je vystavěna na místě přesně o tolik vyšším, o kolik je stavba nižší a totéž se opakuje v Teotihuacánu, kde pyramida Měsíce je vystavěna na místě o deset metrů vyšším než Sluneční pyramida, a vrcholy obou staveb jsou ve stejné výšce. Další podobnost u pyramid v Gíze a v Teotihuacánu je, že mají téměř identické základny. V Gíze měří jedna strana 247 metrů a u pyramidy v Teotihuacánu 244 metrů.

Sluneční pyramida Měsíční pyramida
Sluneční pyramida.
Měsíční pyramida.


Egypt, Gíza

Cheopsova pyramida a Chefrénova pyramida jsou právě jediné dvě největší pyramidy vystavěny pod strmým úhlem 52 stupňů. Tyto pyramidy jako jediné nebyly vybudovány Cheopsem ani žádným jiným faraónem, ale bohy starověkého Blízkého východu, kterým tyto stavby sloužily jako navigační body k jejich kosmodromu na Sinajském poloostrově. Všechny ostatní egyptské pyramidy jsou skutečně dílem faraónů, vznikly o tisíce let později a napodobovaly boží schody k nebesům. Ale žádnému z nich se nikdy nepodařilo dosáhnout úhlu 52 stupňů a kdykoliv se o to stavitelé pokusili, dílo se nakonec zhroutilo; jako příklad poslouží druhá Snofrewova pyramida v Dahšúru. Když se jim první pyramida, postavená v Médúmu pod úhlem 52 stupňů zřítila, stavitelé pak narychlo změnili uprostřed stavby úhel druhé pyramidy na bezpečných 43,5 stupně. Ve velkých pyramidách se nikdy nenašel žádný pohřbený faraón. Ačkoliv si Egypťané potrpěli na bohatou výzdobu, tak obě velké pyramidy neobsahují žádné malby ani hieroglyfy.

Pyramidy v Gíze Pyramida v Dahšúru
Pyramidy v Gíze.
Pyramida v Dahšúru.


Libanon, Baalbek

Triliton tvořený masivními kamennými kvádry je podstavcem dávného kosmodromu, přistávací plošiny Anunnaků, která se zachovala, a na níž byly teprve později vybudovány římské památky. O plošině se vyprávějí legendy, že pochází z dob před potopou. Velmi znepokojivou zůstává skutečnost, že ani v současné době neexistuje jeřáb, vozidlo či jakýkoli mechanizmus, pomocí kterého lze zvednou těleso o váze 1000 či 1200 tun. A to ani nemluvíme o jeho dopravě dolů údolím, vzhůru svahem a přesném usazení do stavby ve výšce mnoha metrů nad zemí. Nebyly nalezeny žádné stopy po cestách, rampách či jiných zemních stavbách, které by jen naznačovaly, že tudy byly obrovské bloky smýkány z lomů na místo svého určení ve stavbě.

Baalbek, triliton v masivní západní opěrné zdi. Obří kvádr v lomu Baalbek.
Baalbek, triliton v masivní západní opěrné zdi.
Obří kvádr v lomu Baalbek, dávní kameníci jej zde ponechali. Je plně opracován a vytvarován. Jeho délka dosahuje dvacet tři metrů a jeho základna měří pět a čtyři a půl metru. Opatrný odhad naznačuje, že váha kvádru by mohla dosahovat 1200 tun. Většina vědců předpokládá, že měl být vyzdvižen a umístěn do stavby vedle svých tří sester.

Peru, Cuzco

Staré město Inků se nachází v Peruánských Andách. Na jeho ruinách postavili v 16. století Španělé paláce a kostely v barokním stylu. Všechny tyto obrovské kvádry z nejtvrdšího kamene byli do Cuzca přivezeny a opracovány kameníky s lehkostí, jako když se krájí vosk. Přední část každého kamene byla uhlazena a upravena do lehce konkávního tvaru. Jak toho ale bylo dosaženo se neví, neboť na kamenech nejsou žádné drážky, zářezy či stopy po dlátech a kladivech. Tajemstvím stále zůstává, jak se tyto ohromné kusy kamene podařilo zvednout jeden na druhý a sesadit je vzhledem k podivným úhlům kamene s takovou přesností. A aby záhad nebylo málo, tyto obrovské bloky k sobě přiléhají bez použití malty. V jednom případě váží kamenný blok, měřící na výšku devět metrů, přes 300 tun. Tyto obrovské kusy skal sem musely být dopraveny z dálky, musely být na toto místo doneseny přes hory, údolí, strže a prudké řeky.

Cestovatelé i současní vědci se shodují na jednom - tyto zdi nejsou dílem Inků, ale jakýchsi jejich tajemných předchůdců, kteří museli mít k dispozici nadpřirozené síly, nedá se uvěřit, že by je někdo získal z kamenolomu, neboť Indiáni neměli železo ani ocel, pomocí nichž by je vytesali a opracovali. Také není zřejmé a zůstává záhadou, jak by je stavitelé dostali na místo, neboť Indiáni neměli povozy, voly, aby je mohli na místo přitáhnout. Tehdy ani neexistovaly žádné rovné cesty, naopak cestou je čekaly samé hory a příkré strže. Mnoho kamenů bylo na místo dopraveno ze vzdálenosti patnácti, třiceti až padesáti mil. Inkové nebyli původní stavitelé pevností - je známo, že nedokázali přenést byť i jediný z oněch megalitických kamenů. Podle kronikářových záznamů se jeden incký kamenický mistr rozhodl, že zvýší svůj věhlas tím, že kámen vyzvedne z místa, kde ho původně stavitelé zanechali. Více než 20.000 indiánů ten balvan zvedlo za pomocí tlustých lan. Postupovali jen velmi pomalu. Na jednom ze svahů se vinou nosičů, kterým se nepodařilo dobře udržet rovnováhu kamene, jejich břímě, které se ukázalo být pro ně příliš těžké, vysmeklo a odvalilo se zpátky dolů po svahu, přičemž zabilo asi čtyři tisíce indiánů. Kameny jsou sestaveny s takovou přesností, že je nemožné vsunout mezi ně nejtenčí ostří nože či nejmenší jehlu.

Kameny v Cuzcu jsou sestaveny s takovou přesností, že je nemožné vsunout mezi ně nejtenčí ostří nože či nejmenší jehlu.   Kámen ve zdi v Cuzcu má 12 stran úhlů.
Kameny jsou sestaveny s takovou přesností, že je nemožné vsunout mezi ně nejtenčí ostří nože či nejmenší jehlu.
 
Má 12 stran úhlů.

Cuzco   Cuzco


Vystává tedy otázka, kdo byli ti stavitelé? Byli to dávní astronauti AN.UNNAK.KI (v sumerštině znamená "Ti kteří přišli z Nebe na Zemi"), kteří nás pravidelně navštěvovali a učili pokroku, který se objevoval v periodách? Jak to, že tak mistrovské opracování a přemisťování kamene nezvládneme dodnes? Pak si musíme připustit, že naše historie nebude tak přímočará jak se zdá, ale zub času před námi něco závažného skrývá.


Použitá literatura:
[1] - Zecharia Sitchin, Schody k nebesům 1980
[2] - Zecharia Sitchin, Války bohů a lidí 1985
[3] - Zecharia Sitchin, Ztracené říše 1990


Zdroj: http://gnosis9.net
 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

rti72cvtcnumnvnjoc

Tautdeme,5. 7. 2022 4:29

canagliflozin side effects https://invokana.beauty/ invokana used for

百家樂

Richardteaky,1. 7. 2022 12:05


百家樂

百家樂

Richardteaky,30. 6. 2022 14:56


百家樂

ethereum

ChrisVarge,29. 6. 2022 23:46


Оnline cryptocurrency exchange service. The best rate, low fees, lack of verification.

HAMKA NEWGENS

MarvinWes,29. 6. 2022 22:27


University of Muhammadiyah Prof. DR. HAMKA (referred to as UHAMKA) is one of the private universities owned by Muhammadiyah located in Jakarta. As one of Muhammadiyah's movements in education, UHAMKA is an Islamic university that implements the Al-Quran, As-Sunnah, Pancasila and the 1945 Constitution. UHAMKA also carries out the catur dharma Muhammadiyah universities involving obligations in education, research, community service, and Al Islam and Ke-Muhammadiyahan

百家樂

Richardteaky,29. 6. 2022 7:49


百家樂

Test, just a test

RichardCogue,29. 6. 2022 6:07https://mixfilesmaker.com/

百家樂

Richardteaky,28. 6. 2022 21:46


百家樂

We are searching for brand-new employee [SPOT OFFER]

Nathanvok,28. 6. 2022 14:23

My service is expanding so we are in the requirement for more remote workers.

What you will certainly be doing: As a live conversation aide you will be paid to respond to live chat messages on an organization's site or social networks accounts.

This includes:

- answering client questions,
- giving sales links,
- and also providing price cuts.

Complete training is offered so you do not need any kind of previous relevant experience. Agreement length: No fixed term

Price: $0.50 for each min ($ 30 per hr).

Skills/background required:.
- Should have a machine able to access social and web site conversation functions (Phone/Tablet/Laptop).
- Be able to function individually.
- Ability to very closely adhere to supplied actions and also directions.

Reliable internet connection.

Hours weekly: Flexible.

Area: Remote job online (preferred).

For more information: https://bit.ly/_job_offer

Have great rest of the day,
Nathan

Выкуп автомобилей Hudson в СПБ

Stanleypaync,26. 6. 2022 21:47

https://www.vykup-avtospb.ru/ - Выкуп автомобилей иностранных машин марки Morris модели F3, 1981 года выпуска, тип кузова внедорожник открытый с объемом двигателя 1929 коробка передач робот в Санкт-Петербурге.

krynica morska noclegi blisko morza domki

SobiBentups,26. 6. 2022 2:27

pokoje w Augustowie https://www.pokojew-augustowie.pl
noclegi bon turystyczny nad morzem https://www.pokojew-augustowie.pl/noclegi-lipsk-podlaskie

Выкуп автомобилей Aro в СПБ

Andrewlax,25. 6. 2022 18:41

https://vukypavto.ru/ - Срочный выкуп иностранных авто марки Ultima модели Aerostar, 2004 года выпуска, тип кузова микровэн с объемом двигателя 7668 коробка передач вариатор в Петербурге.

NIKON D5600 BEGINNERS GUIDE functionalities

HerbertHew,23. 6. 2022 11:28

https://replit.com/@BooksLibs/Download-Idiots-Delight-Epub
https://replit.com/@BooksLibs/Download-Coriolanus-William-Shakespeare-Drama-Epub
https://replit.com/@BooksLib/Download-A-DOLLS-HOUSE-Epub
https://replit.com/@BooksLib/Download-Flute-part-of-Christmas-for-five-for-Woodwind-Qui
https://replit.com/@BooksLibs/Download-Alegria-Mexican-Festival-Vol-8-Epub
https://replit.com/@BooksLibs/Download-Jesse-Watters-The-Inspirational-Biography-Book-of
https://replit.com/@BooksLibs/Download-Abstract-Coloring-Book-106-pages-85x11in-Paperbac
https://replit.com/@BooksLib/Download-Enterprise-Risk-Management-Templates-The-Complete
https://replit.com/@BooksLibs/Download-The-British-Invasion-The-Bands-The-Best-60s-Pop
https://replit.com/@BooksLib/Download-Preschool-Ballet-How-To-Teach-Dance-At-Preschool
https://replit.com/@BooksLib/Download-The-Water-Tribe-Epub
https://replit.com/@BooksLib/Download-The-Titanic-The-Making-And-Sinking-Of-The-Titanic
https://replit.com/@BooksLibs/Download-Romeo-and-Juliet-Epub-3
https://replit.com/@BooksLib/Download-EgyptS-Inner-Pyramid-Chambers-Hidden-Tombs-Inside
https://replit.com/@BooksLibs/Download-Adobe-Photoshop-and-Lightroom-Classic-for-Photograp


https://articlepedia.xyz/play-piano-30-days-basics/
https://pasteio.com/xtcLeR0tcUIt
https://pastelink.net/wjx50eol
https://pasteio.com/xdwcfqMwuqLE
https://techplanet.today/post/spring-flowers-timid-daniel-lucas

중국배대지

PhillipPlaub,20. 6. 2022 18:48


중국배대지

18 большая грудь

Arnoldcache,20. 6. 2022 11:11

https://mir74.ru/20164-yuzhnyy-ural-gotovitsya-k-modernizacii-obrazovaniya.html

XEVIL 5.0: Nejlepší program pro řešení captcha je nyní k dispozici !!

RitaFlopy570,19. 6. 2022 11:18

XEvil 5.0 automaticky řeší většinu druhů captchas,
Včetně takového typu captcha: ReCaptcha v.2, ReCaptcha-3, Hotmail (Microsoft), Google captcha, Solve Media, BitcoinFaucet, Steam, +12k
+ hCaptcha podporováno v novém XEvil 6.0! Stačí vyhledat XEvil 6.0 na YouTube

Máte zájem? Jen google XEvil 5.0
P.S. Zdarma XEvil Demo je k dispozici !!

Taky, do 20. června je k dispozici Obrovská sleva: -30%!

XEvil.Net

Zkontrolujte nové video na YouTube:
"XEvil 6.0 <Beta>1] + XRumer multhithreading hCaptcha test"

является СМИ и не имеет прав аккредитованного ресурса

Michaelmab,17. 6. 2022 12:14

Новостным сайтом не может считаться первый попавшийся ресурс. В соответствии с законом «О средствах массовой информации», принятым в последней редакции Государственной Думой РФ 3 июня 2011 года, для регистрации сайта в качестве СМИ его владельцы должны подать соответствующее заявление. При отсутствии регистрации Роскомнадзора, сайт юридически не является СМИ и не имеет прав аккредитованного ресурса.

https://ruposters.ru/news/life

acute to meet you!

ArthurMup,17. 6. 2022 5:23

Hi,
amicable to upon you! Subcontract out me begin myselft
Hey! My all time favorite bands are The Auteurs, Cocteau Twins and Goo Goo Dolls.
https://www.click4r.com/posts/g/4682082/do-yorkies-shed-yorkie-shed

Микрокредит

Horacelem,16. 6. 2022 9:03

https://vzyat-credit-online.com/
Микрокредит срочно онлайн! Без справок и проверок! Зачисление на карту за 5 мин!

взять займ на кредитную карту без отказа

Patrickljym,14. 6. 2022 6:03

Добрый день уважаемые!
Есть такой замечательный сайт https://dengi-do-zarplaty.ru/
Первое, что приходит в голову – это обратиться в банк. Но здесь есть нюансы. Чтобы оформить деньги в кредит в банке, понадобиться время, которого иногда нет. Или к примеру, если человек имеет плохую кредитную историю, банк однозначно не одобрит ему запрашиваемые средства. Получить желаемую сумму будет также сложно тем, кто не имеет официальной работы и постоянного дохода.Если в Ваши планы входит взять деньги в долг без банков и поручителей, в таком случае единственным выходом из ситуации будет - оформление микрозайма в МФО. Все выше перечисленные категории заемщиков, которые считаются максимально рискованными для банковского сектора, в МФО получают положительное решение по выдачи средств.