Jdi na obsah Jdi na menu
 


Kdo byli dávní stavitelé velkých pyramid?

28. 12. 2009
Na zodpovězení téhle otázky se musíme přesunout do dob nejstarších, o kterých se dochovaly vůbec poprvé nějaké písemnosti. Navštívíme jižní Mezopotámii, která nám v lecčems napoví. Žil zde národ Sumeru, jejich historie se datuje od roku 3500 let př.n.l. V jejich náboženství se objevuje víra ve vícero bohů a to konkrétně ve 12 nejdůležitějších, kteří se obměňovali. Pantheon a události sumerských bohů se prolínají napříč naší historií po celém světě. Až teprve v křesťanství se píše o jednom bohu, ale i v Bibli - Genesis jsou zmínky o bozích, k těmto nepřesnostem muselo samozřejmě dojít, protože i biblické příběhy se nevyhnuly popisu sumerských událostí. V Egyptě, Řecku, Indii, Střední a Jižní Americe nebyla žádná jiná božstva než ta sumerská, která žila v pospolitosti s lidmi tehdejší doby, která odešla, ale slíbila, že se vrátí.

Mexiko, Teotihuacán

Ze tří teotihuacánských pyramid je nejmenší pyramida boha Quetzalcoatla, střídají se zde obrazce se stylizovanou tváří Tlaloka. Tato pyramida spadá do doby Toltéků a podobá se mnoha dalším mexickým pyramidám. Naproti tomu obě větší pyramidy nejsou zdobené vůbec, schodiště bylo k pyramidám přidáno až později. Mají jiné rozměry i tvar a odlišují se v první řadě tím, jak jsou ohromně staré, těmito aspekty připomínají pyramidy v Gíze. Pozoruhodné na tom je, že ačkoliv je Chefrénova pyramida v Gíze nižší než Cheopsova pyramida, jejich vrcholy jsou ve stejné nadmořské výšce, protože Chefrénova pyramida je vystavěna na místě přesně o tolik vyšším, o kolik je stavba nižší a totéž se opakuje v Teotihuacánu, kde pyramida Měsíce je vystavěna na místě o deset metrů vyšším než Sluneční pyramida, a vrcholy obou staveb jsou ve stejné výšce. Další podobnost u pyramid v Gíze a v Teotihuacánu je, že mají téměř identické základny. V Gíze měří jedna strana 247 metrů a u pyramidy v Teotihuacánu 244 metrů.

Sluneční pyramida Měsíční pyramida
Sluneční pyramida.
Měsíční pyramida.


Egypt, Gíza

Cheopsova pyramida a Chefrénova pyramida jsou právě jediné dvě největší pyramidy vystavěny pod strmým úhlem 52 stupňů. Tyto pyramidy jako jediné nebyly vybudovány Cheopsem ani žádným jiným faraónem, ale bohy starověkého Blízkého východu, kterým tyto stavby sloužily jako navigační body k jejich kosmodromu na Sinajském poloostrově. Všechny ostatní egyptské pyramidy jsou skutečně dílem faraónů, vznikly o tisíce let později a napodobovaly boží schody k nebesům. Ale žádnému z nich se nikdy nepodařilo dosáhnout úhlu 52 stupňů a kdykoliv se o to stavitelé pokusili, dílo se nakonec zhroutilo; jako příklad poslouží druhá Snofrewova pyramida v Dahšúru. Když se jim první pyramida, postavená v Médúmu pod úhlem 52 stupňů zřítila, stavitelé pak narychlo změnili uprostřed stavby úhel druhé pyramidy na bezpečných 43,5 stupně. Ve velkých pyramidách se nikdy nenašel žádný pohřbený faraón. Ačkoliv si Egypťané potrpěli na bohatou výzdobu, tak obě velké pyramidy neobsahují žádné malby ani hieroglyfy.

Pyramidy v Gíze Pyramida v Dahšúru
Pyramidy v Gíze.
Pyramida v Dahšúru.


Libanon, Baalbek

Triliton tvořený masivními kamennými kvádry je podstavcem dávného kosmodromu, přistávací plošiny Anunnaků, která se zachovala, a na níž byly teprve později vybudovány římské památky. O plošině se vyprávějí legendy, že pochází z dob před potopou. Velmi znepokojivou zůstává skutečnost, že ani v současné době neexistuje jeřáb, vozidlo či jakýkoli mechanizmus, pomocí kterého lze zvednou těleso o váze 1000 či 1200 tun. A to ani nemluvíme o jeho dopravě dolů údolím, vzhůru svahem a přesném usazení do stavby ve výšce mnoha metrů nad zemí. Nebyly nalezeny žádné stopy po cestách, rampách či jiných zemních stavbách, které by jen naznačovaly, že tudy byly obrovské bloky smýkány z lomů na místo svého určení ve stavbě.

Baalbek, triliton v masivní západní opěrné zdi. Obří kvádr v lomu Baalbek.
Baalbek, triliton v masivní západní opěrné zdi.
Obří kvádr v lomu Baalbek, dávní kameníci jej zde ponechali. Je plně opracován a vytvarován. Jeho délka dosahuje dvacet tři metrů a jeho základna měří pět a čtyři a půl metru. Opatrný odhad naznačuje, že váha kvádru by mohla dosahovat 1200 tun. Většina vědců předpokládá, že měl být vyzdvižen a umístěn do stavby vedle svých tří sester.

Peru, Cuzco

Staré město Inků se nachází v Peruánských Andách. Na jeho ruinách postavili v 16. století Španělé paláce a kostely v barokním stylu. Všechny tyto obrovské kvádry z nejtvrdšího kamene byli do Cuzca přivezeny a opracovány kameníky s lehkostí, jako když se krájí vosk. Přední část každého kamene byla uhlazena a upravena do lehce konkávního tvaru. Jak toho ale bylo dosaženo se neví, neboť na kamenech nejsou žádné drážky, zářezy či stopy po dlátech a kladivech. Tajemstvím stále zůstává, jak se tyto ohromné kusy kamene podařilo zvednout jeden na druhý a sesadit je vzhledem k podivným úhlům kamene s takovou přesností. A aby záhad nebylo málo, tyto obrovské bloky k sobě přiléhají bez použití malty. V jednom případě váží kamenný blok, měřící na výšku devět metrů, přes 300 tun. Tyto obrovské kusy skal sem musely být dopraveny z dálky, musely být na toto místo doneseny přes hory, údolí, strže a prudké řeky.

Cestovatelé i současní vědci se shodují na jednom - tyto zdi nejsou dílem Inků, ale jakýchsi jejich tajemných předchůdců, kteří museli mít k dispozici nadpřirozené síly, nedá se uvěřit, že by je někdo získal z kamenolomu, neboť Indiáni neměli železo ani ocel, pomocí nichž by je vytesali a opracovali. Také není zřejmé a zůstává záhadou, jak by je stavitelé dostali na místo, neboť Indiáni neměli povozy, voly, aby je mohli na místo přitáhnout. Tehdy ani neexistovaly žádné rovné cesty, naopak cestou je čekaly samé hory a příkré strže. Mnoho kamenů bylo na místo dopraveno ze vzdálenosti patnácti, třiceti až padesáti mil. Inkové nebyli původní stavitelé pevností - je známo, že nedokázali přenést byť i jediný z oněch megalitických kamenů. Podle kronikářových záznamů se jeden incký kamenický mistr rozhodl, že zvýší svůj věhlas tím, že kámen vyzvedne z místa, kde ho původně stavitelé zanechali. Více než 20.000 indiánů ten balvan zvedlo za pomocí tlustých lan. Postupovali jen velmi pomalu. Na jednom ze svahů se vinou nosičů, kterým se nepodařilo dobře udržet rovnováhu kamene, jejich břímě, které se ukázalo být pro ně příliš těžké, vysmeklo a odvalilo se zpátky dolů po svahu, přičemž zabilo asi čtyři tisíce indiánů. Kameny jsou sestaveny s takovou přesností, že je nemožné vsunout mezi ně nejtenčí ostří nože či nejmenší jehlu.

Kameny v Cuzcu jsou sestaveny s takovou přesností, že je nemožné vsunout mezi ně nejtenčí ostří nože či nejmenší jehlu.   Kámen ve zdi v Cuzcu má 12 stran úhlů.
Kameny jsou sestaveny s takovou přesností, že je nemožné vsunout mezi ně nejtenčí ostří nože či nejmenší jehlu.
 
Má 12 stran úhlů.

Cuzco   Cuzco


Vystává tedy otázka, kdo byli ti stavitelé? Byli to dávní astronauti AN.UNNAK.KI (v sumerštině znamená "Ti kteří přišli z Nebe na Zemi"), kteří nás pravidelně navštěvovali a učili pokroku, který se objevoval v periodách? Jak to, že tak mistrovské opracování a přemisťování kamene nezvládneme dodnes? Pak si musíme připustit, že naše historie nebude tak přímočará jak se zdá, ale zub času před námi něco závažného skrývá.


Použitá literatura:
[1] - Zecharia Sitchin, Schody k nebesům 1980
[2] - Zecharia Sitchin, Války bohů a lidí 1985
[3] - Zecharia Sitchin, Ztracené říše 1990


Zdroj: http://gnosis9.net
 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Hi

WilliamMed,25. 10. 2021 14:52


Thanks , I've just been looking for info approximately this subject for ages and yours is the best I have found out so far. But, what about the bottom line? Are you certain concerning the supply?

best liver guard for oral steroids

TCMark,24. 10. 2021 20:45

This section of our website presents Oral Steroids for sale that are taken orally by mouth. Tablets are now available in a huge assortment. Often the same substance is available under different...

https://mymedicards.com/ - best oral steroids for keeping gains

oral steroids price

TCMark,24. 10. 2021 19:48

Oral steroids, or corticosteroids taken by mouth, are prescription anti-inflammatory medications that have been commonly prescribed for various orthopaedic conditions, including low back and neck pain.

https://mymedicards.com/ - oral steroids pneumonia

iPhone 11 Free Gift

belleWeelf,24. 10. 2021 0:13

https://groups.google.com/g/-free-iphone-13-giveaway-2022-wow/c/BYJcW3mPVf4/m/FPjNZLq4BQAJ

Win iPhone 13 2022

mjöl bäst före

mjöl bäst före,20. 10. 2021 5:18


Hello there! This blog post could not be written any better! Looking through this article reminds me of my previous roommate! He always kept preaching about this. I will send this article to him. Fairly certain he'll have a great read. Many thanks for sharing! mjöl bäst före provl.prizsewoman.com/map8.php

Керамогранит – сегодняшний использованный вещество

Russellopicy,18. 10. 2021 5:13

Керамогранит – сегодняшний использованный вещь, сколько обширно используется с целью отделки полов квартирных, торговых, социальных комнат. Круг заманчивого наружного типа также превосходных рабочих данных создает его очень нужным. Однако во реализации на нынешний день показано большое число видов, отличающихся казаться не лишь лишь расцветкой, впрочем также иными параметрами. В то что сосредоточить интерес, ради того для приобрести напольный керамогранит, приемлемо подходящий дизайнерским задачкам, какие перед вами встают?
Больше информации на сайте:

https://ceramogranit-optom.ru/catalog/russia/kerama_marazzi/

Díky za informace!

Jessesam,17. 10. 2021 13:42

Čtu a piju CocaCola
Díky za informace!

демонтаж стен москва

Richardemurn,12. 10. 2021 23:12

https://ul-legal.ru/redirect?url=https://demontagmoskva.ru/demontaj-peregorodok-gipsolita-i-betona/

демонтаж стен москва

Richardemurn,12. 10. 2021 23:09

https://newsletters.consultant.ru/go/?url=https://demontagmoskva.ru/demontaj-peregorodok-gipsolita-i-betona/

Массаж в Киеве

Davidrab,12. 10. 2021 20:59

Кстати, не давно столкнулся с проблемкой, начала спина болеть
обратился к массажисту, довольно таки парень качественно сделал
свою работу.
Оставлю ссылки на Сергея тут... https://massage-sd.kiev.ua/

демонтаж стен москва

Richardemurn,12. 10. 2021 0:03

https://itboat.com/redirect?url=https://demontagmoskva.ru/demontaj-peregorodok-gipsolita-i-betona/

Xanax green bar 3mg alprazolam

DavidMuh,11. 10. 2021 18:35

https://www.ridofdepression.com/product/pinix-alprazolam-xanax/

100500% работающие средства для потенции

DavidAcile,11. 10. 2021 16:31

Рабочие средства для повышения потенции, продления полового акта
разнообразия интимной жизни вы можете найти тут:


}

демонтаж стен москва

Richardemurn,11. 10. 2021 6:32

https://www.hypercomments.com/api/go?url=https://demontagmoskva.ru

Лучшее Адалт Видео в HD

PornoGoy,11. 10. 2021 2:19

Со всего мира секс фильмы без границ смотреть на https://porno-go.website в HD1080
Сексуальное секс видео бесплатно смотреть на https://porno-go.ru в HD1080
Семейное порно ролики без границ просмотр на https://porno-go.top в HD720
Сексуальное порно съемка бесплатно смотреть на https://porno-go.net в высоком качестве
Горячее порно съемка для взрослых онлайн на https://porno-go.mobi в высоком качестве
.

демонтаж стен москва

Richardemurn,11. 10. 2021 0:34

https://owohho.com/away?url=https://demontagmoskva.ru/demontaj-polov-v-moskve-2/

Игрушки деткам

JerryLurce,10. 10. 2021 0:34

Детские игрушки в Киеве с доставкой по Украине. Большой выбор детских иррушек,
аксесуары, каляски, столики для кормления и многое другое переходите
на наш сайт:
babystreet.com.ua

Вернем ваши деньги проиграные в казино

Georgedag,9. 10. 2021 9:12

Проиграли деньги в казино?
Мы поможем их вернуть! Обращайтесь.

https://tinyurl.com/36nfysut

Преимущества и недостатки двигателей Фольксваген

Kevintor,8. 10. 2021 15:13

Новости инвестиций и финансов

https://minermag.ru/zhenskie-trenirovki/top-10-zhenskih-krossovok-dlya-fitnesa-i-aerobiki-2021/
https://minermag.ru/sistema-otopleniya/gidravlicheskij-raschet-otopleniya-s-uchetom-truboprovoda/
https://minermag.ru/sistema-otopleniya/kak-sdelat-raschet-otopleniya-chastnogo-doma-kak-rasschitat-truby-radiatory-moshhnost-kotla/

Вернуть проиграные деньги в казино

Georgedag,6. 10. 2021 19:42

Проиграли деньги в казино?
Мы поможем их вернуть! Обращайтесь.

https://tinyurl.com/36nfysut