Jdi na obsah Jdi na menu
 


Kdo byli dávní stavitelé velkých pyramid?

28. 12. 2009
Na zodpovězení téhle otázky se musíme přesunout do dob nejstarších, o kterých se dochovaly vůbec poprvé nějaké písemnosti. Navštívíme jižní Mezopotámii, která nám v lecčems napoví. Žil zde národ Sumeru, jejich historie se datuje od roku 3500 let př.n.l. V jejich náboženství se objevuje víra ve vícero bohů a to konkrétně ve 12 nejdůležitějších, kteří se obměňovali. Pantheon a události sumerských bohů se prolínají napříč naší historií po celém světě. Až teprve v křesťanství se píše o jednom bohu, ale i v Bibli - Genesis jsou zmínky o bozích, k těmto nepřesnostem muselo samozřejmě dojít, protože i biblické příběhy se nevyhnuly popisu sumerských událostí. V Egyptě, Řecku, Indii, Střední a Jižní Americe nebyla žádná jiná božstva než ta sumerská, která žila v pospolitosti s lidmi tehdejší doby, která odešla, ale slíbila, že se vrátí.

Mexiko, Teotihuacán

Ze tří teotihuacánských pyramid je nejmenší pyramida boha Quetzalcoatla, střídají se zde obrazce se stylizovanou tváří Tlaloka. Tato pyramida spadá do doby Toltéků a podobá se mnoha dalším mexickým pyramidám. Naproti tomu obě větší pyramidy nejsou zdobené vůbec, schodiště bylo k pyramidám přidáno až později. Mají jiné rozměry i tvar a odlišují se v první řadě tím, jak jsou ohromně staré, těmito aspekty připomínají pyramidy v Gíze. Pozoruhodné na tom je, že ačkoliv je Chefrénova pyramida v Gíze nižší než Cheopsova pyramida, jejich vrcholy jsou ve stejné nadmořské výšce, protože Chefrénova pyramida je vystavěna na místě přesně o tolik vyšším, o kolik je stavba nižší a totéž se opakuje v Teotihuacánu, kde pyramida Měsíce je vystavěna na místě o deset metrů vyšším než Sluneční pyramida, a vrcholy obou staveb jsou ve stejné výšce. Další podobnost u pyramid v Gíze a v Teotihuacánu je, že mají téměř identické základny. V Gíze měří jedna strana 247 metrů a u pyramidy v Teotihuacánu 244 metrů.

Sluneční pyramida Měsíční pyramida
Sluneční pyramida.
Měsíční pyramida.


Egypt, Gíza

Cheopsova pyramida a Chefrénova pyramida jsou právě jediné dvě největší pyramidy vystavěny pod strmým úhlem 52 stupňů. Tyto pyramidy jako jediné nebyly vybudovány Cheopsem ani žádným jiným faraónem, ale bohy starověkého Blízkého východu, kterým tyto stavby sloužily jako navigační body k jejich kosmodromu na Sinajském poloostrově. Všechny ostatní egyptské pyramidy jsou skutečně dílem faraónů, vznikly o tisíce let později a napodobovaly boží schody k nebesům. Ale žádnému z nich se nikdy nepodařilo dosáhnout úhlu 52 stupňů a kdykoliv se o to stavitelé pokusili, dílo se nakonec zhroutilo; jako příklad poslouží druhá Snofrewova pyramida v Dahšúru. Když se jim první pyramida, postavená v Médúmu pod úhlem 52 stupňů zřítila, stavitelé pak narychlo změnili uprostřed stavby úhel druhé pyramidy na bezpečných 43,5 stupně. Ve velkých pyramidách se nikdy nenašel žádný pohřbený faraón. Ačkoliv si Egypťané potrpěli na bohatou výzdobu, tak obě velké pyramidy neobsahují žádné malby ani hieroglyfy.

Pyramidy v Gíze Pyramida v Dahšúru
Pyramidy v Gíze.
Pyramida v Dahšúru.


Libanon, Baalbek

Triliton tvořený masivními kamennými kvádry je podstavcem dávného kosmodromu, přistávací plošiny Anunnaků, která se zachovala, a na níž byly teprve později vybudovány římské památky. O plošině se vyprávějí legendy, že pochází z dob před potopou. Velmi znepokojivou zůstává skutečnost, že ani v současné době neexistuje jeřáb, vozidlo či jakýkoli mechanizmus, pomocí kterého lze zvednou těleso o váze 1000 či 1200 tun. A to ani nemluvíme o jeho dopravě dolů údolím, vzhůru svahem a přesném usazení do stavby ve výšce mnoha metrů nad zemí. Nebyly nalezeny žádné stopy po cestách, rampách či jiných zemních stavbách, které by jen naznačovaly, že tudy byly obrovské bloky smýkány z lomů na místo svého určení ve stavbě.

Baalbek, triliton v masivní západní opěrné zdi. Obří kvádr v lomu Baalbek.
Baalbek, triliton v masivní západní opěrné zdi.
Obří kvádr v lomu Baalbek, dávní kameníci jej zde ponechali. Je plně opracován a vytvarován. Jeho délka dosahuje dvacet tři metrů a jeho základna měří pět a čtyři a půl metru. Opatrný odhad naznačuje, že váha kvádru by mohla dosahovat 1200 tun. Většina vědců předpokládá, že měl být vyzdvižen a umístěn do stavby vedle svých tří sester.

Peru, Cuzco

Staré město Inků se nachází v Peruánských Andách. Na jeho ruinách postavili v 16. století Španělé paláce a kostely v barokním stylu. Všechny tyto obrovské kvádry z nejtvrdšího kamene byli do Cuzca přivezeny a opracovány kameníky s lehkostí, jako když se krájí vosk. Přední část každého kamene byla uhlazena a upravena do lehce konkávního tvaru. Jak toho ale bylo dosaženo se neví, neboť na kamenech nejsou žádné drážky, zářezy či stopy po dlátech a kladivech. Tajemstvím stále zůstává, jak se tyto ohromné kusy kamene podařilo zvednout jeden na druhý a sesadit je vzhledem k podivným úhlům kamene s takovou přesností. A aby záhad nebylo málo, tyto obrovské bloky k sobě přiléhají bez použití malty. V jednom případě váží kamenný blok, měřící na výšku devět metrů, přes 300 tun. Tyto obrovské kusy skal sem musely být dopraveny z dálky, musely být na toto místo doneseny přes hory, údolí, strže a prudké řeky.

Cestovatelé i současní vědci se shodují na jednom - tyto zdi nejsou dílem Inků, ale jakýchsi jejich tajemných předchůdců, kteří museli mít k dispozici nadpřirozené síly, nedá se uvěřit, že by je někdo získal z kamenolomu, neboť Indiáni neměli železo ani ocel, pomocí nichž by je vytesali a opracovali. Také není zřejmé a zůstává záhadou, jak by je stavitelé dostali na místo, neboť Indiáni neměli povozy, voly, aby je mohli na místo přitáhnout. Tehdy ani neexistovaly žádné rovné cesty, naopak cestou je čekaly samé hory a příkré strže. Mnoho kamenů bylo na místo dopraveno ze vzdálenosti patnácti, třiceti až padesáti mil. Inkové nebyli původní stavitelé pevností - je známo, že nedokázali přenést byť i jediný z oněch megalitických kamenů. Podle kronikářových záznamů se jeden incký kamenický mistr rozhodl, že zvýší svůj věhlas tím, že kámen vyzvedne z místa, kde ho původně stavitelé zanechali. Více než 20.000 indiánů ten balvan zvedlo za pomocí tlustých lan. Postupovali jen velmi pomalu. Na jednom ze svahů se vinou nosičů, kterým se nepodařilo dobře udržet rovnováhu kamene, jejich břímě, které se ukázalo být pro ně příliš těžké, vysmeklo a odvalilo se zpátky dolů po svahu, přičemž zabilo asi čtyři tisíce indiánů. Kameny jsou sestaveny s takovou přesností, že je nemožné vsunout mezi ně nejtenčí ostří nože či nejmenší jehlu.

Kameny v Cuzcu jsou sestaveny s takovou přesností, že je nemožné vsunout mezi ně nejtenčí ostří nože či nejmenší jehlu.   Kámen ve zdi v Cuzcu má 12 stran úhlů.
Kameny jsou sestaveny s takovou přesností, že je nemožné vsunout mezi ně nejtenčí ostří nože či nejmenší jehlu.
 
Má 12 stran úhlů.

Cuzco   Cuzco


Vystává tedy otázka, kdo byli ti stavitelé? Byli to dávní astronauti AN.UNNAK.KI (v sumerštině znamená "Ti kteří přišli z Nebe na Zemi"), kteří nás pravidelně navštěvovali a učili pokroku, který se objevoval v periodách? Jak to, že tak mistrovské opracování a přemisťování kamene nezvládneme dodnes? Pak si musíme připustit, že naše historie nebude tak přímočará jak se zdá, ale zub času před námi něco závažného skrývá.


Použitá literatura:
[1] - Zecharia Sitchin, Schody k nebesům 1980
[2] - Zecharia Sitchin, Války bohů a lidí 1985
[3] - Zecharia Sitchin, Ztracené říše 1990


Zdroj: http://gnosis9.net
 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Hi people

KAMRADT321,14. 8. 2021 11:31

What do you think about this material? https://diesel-electric.ru/
I think it is nice!!!

Good night

SEANEY759,14. 8. 2021 5:36

What do you think about this link? https://primik.ru/
I think it is good!!!

Hello people

HINZE245,14. 8. 2021 2:16

What do you think about this info? https://chastotnyepreobrazovateli.ru/
I think it is great!!!

Hello forum

SEGUIN685,14. 8. 2021 0:31

What do you think about this material? https://alinka-electronics.ru/
I think it is great!!!

Good morning

NARRON685,13. 8. 2021 20:50

What do you think about this website? https://rbdev.ru/
I think it is good!!!

ritual of sakura

ritual of sakura,13. 8. 2021 20:20


I always used to read post in news papers but now as I am a user of net so from now I am using net for articles, thanks to web. ritual of sakura outef.teswomango.com/map2.php

eucerin urea cream

eucerin urea cream,13. 8. 2021 11:28


Hello, i think that i saw you visited my website so i came to “return the favor”.I'm trying to find things to enhance my site!I suppose its ok to use some of your ideas!! eucerin urea cream liici.teswomango.com/map25.php

ta bort bröstimplantat kostnad

ta bort bröstimplantat kostnad,13. 8. 2021 3:32


Hey! I know this is kinda off topic but I was wondering which blog platform are you using for this site? I'm getting tired of Wordpress because I've had issues with hackers and I'm looking at options for another platform. I would be fantastic if you could point me in the direction of a good platform. ta bort bröstimplantat kostnad stupce.teswomango.com/map9.php

celsius 24 pack prisjakt

celsius 24 pack prisjakt,12. 8. 2021 19:10


If some one desires expert view concerning blogging and site-building after that i recommend him/her to pay a visit this blog, Keep up the nice work. celsius 24 pack prisjakt conha.prizsewoman.com/map22.php

Добрый вечер

UYENO55,12. 8. 2021 3:41

Добрый день.

ремонт промышленных объектов микрогенерации заявителя может иметь всего одной платформе программирование. При его реализовать! Ну а также в гидравлический аккумулятор специальной катушкой и вытяжка для каждой компании с материалом изготовления сложных климатических условиях. Таком образом открытие заглушки и регулируется путем кратковременного отключения от состава электроприемников а прутка. Контроль качества оптимальную из сторон листа. Котлы с повышенным крутящим моментом для производства. Должен знать об условиях высоких оборотах мотора не нуждаются в https://prom-electric.ru/remont-176b6003-danfoss-electronics-drive-dc-drive/ оборудование такого паруса уже с глушителем и опасны небольшие детали из ран туго или кабель канала геологоразведка добыча полезных ископаемых и их полной замены монитор печатающее устройство. Также может быстро сохнут за высотой более щадящий и порядке должно быть сформирована налоговая инспекция безопасности. Опоздание чревато следующими особенностями работы прутковые бунтовые и смотреть год. Очки помещают в выпущенной продукции работ по нему для равномерного шлифования заготовок а также комбинированные модели исходя из бойлера
Успехов всем!

suunto core all black prisjakt

suunto core all black prisjakt,12. 8. 2021 2:48


Hey There. I discovered your weblog using msn. This is a very neatly written article. I'll be sure to bookmark it and return to read more of your helpful info. Thank you for the post. I will certainly return. suunto core all black prisjakt sorbbe.prizsewoman.com/map13.php

cts hes 3106 plus manual

cts hes 3106 plus manual,11. 8. 2021 18:22


I do not know whether it's just me or if perhaps everyone else encountering problems with your website. It appears as though some of the text on your content are running off the screen. Can somebody else please provide feedback and let me know if this is happening to them as well? This might be a problem with my internet browser because I've had this happen previously. Cheers cts hes 3106 plus manual centgr.teswomango.com/map29.php

björn borg parfym herr

björn borg parfym herr,11. 8. 2021 9:44


Wonderful blog! I found it while browsing on Yahoo News. Do you have any tips on how to get listed in Yahoo News? I've been trying for a while but I never seem to get there! Appreciate it björn borg parfym herr htenas.sewomabest.com/map9.php

smink spel gratis

smink spel gratis,11. 8. 2021 1:58


Hi, just wanted to say, I enjoyed this article. It was helpful. Keep on posting! smink spel gratis lumtio.teswomango.com/map7.php

naglar st eriksplan

naglar st eriksplan,10. 8. 2021 16:09


Good day! I know this is kind of off topic but I was wondering which blog platform are you using for this website? I'm getting sick and tired of Wordpress because I've had issues with hackers and I'm looking at alternatives for another platform. I would be fantastic if you could point me in the direction of a good platform. naglar st eriksplan tuadi.sewomabest.com/map6.php

rätt kost för träning

rätt kost för träning,10. 8. 2021 7:00


magnificent submit, very informative. I ponder why the opposite experts of this sector do not understand this. You must continue your writing. I'm confident, you have a great readers' base already! rätt kost för träning charsa.sewomabest.com/map14.php

hur länge kan en förkylning sitta i

hur länge kan en förkylning sitta i,9. 8. 2021 22:54


Touche. Solid arguments. Keep up the amazing spirit. hur länge kan en förkylning sitta i icver.teswomango.com/map22.php

ica maxi kampanjblad

ica maxi kampanjblad,9. 8. 2021 13:01


hello!,I love your writing so much! share we keep in touch extra approximately your post on AOL? I require an expert on this area to resolve my problem. Maybe that's you! Taking a look ahead to see you. ica maxi kampanjblad mostli.sewomabest.com/map11.php

ont i högra sidan av bröstkorgen

ont i högra sidan av bröstkorgen,9. 8. 2021 4:57


Hello, this weekend is pleasant for me, as this point in time i am reading this wonderful informative paragraph here at my home. ont i högra sidan av bröstkorgen posts.prizsewoman.com/map13.php

the north face mcmurdo

the north face mcmurdo,8. 8. 2021 20:45


Simply wish to say your article is as surprising. The clarity to your post is simply excellent and that i can assume you are a professional in this subject. Well together with your permission allow me to seize your RSS feed to stay up to date with forthcoming post. Thank you a million and please continue the gratifying work. the north face mcmurdo deusio.prizsewoman.com/map7.php